طرز تهیه آش دندونی بچه خوشمزه و مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه آش دندونی

طرز تهیه آش دندونی تهرانی مشهدی برای 40 نفر تبریزی مامی سایت خراسانی شیرازی با سیرابی بجنوردی لرستان برای نوزاد

آش دندونی یکی از آش های مناسبتی ایرانی است که برای جشن دندان درآوردن کودکان پخته می شود. این آش خوشمزه از آش های معروف استان های آذربایجان شرقی و غربی می باشد و در زبان آذری با نام دیشلیق شناخته شده می شود، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش دندونی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۲۵۰ گرم
لوبیا چیتینصف لیوان
لوبیا قرمزنصف لیوان
نخودنصف لیوان
گندمنصف لیوان
عدسنصف لیوان
برنجنصف لیوان
جونصف لیوان
پیاز۱ عدد بزرگ
پیاز داغ۶ قاشق غذاخوری
نعناع داغ۴ قاشق غذاخوری
کشک و دارچینبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه آش دندونی

مرحله اول

برای تهیه آش دندونی خوشمزه ابتدا حبوبات و جو و گندم را به طور جداگانه داخل کاسه هایی می ریزیم و تا سطح روی آن ها آب می ریزیم. حدودا تا ۶ الی ۷ ساعت اجازه می دهیم تا خیس بخورند. می توانید از شب تا صبح به آن ها استراحت بدهید تا خیس بخورند.

مرحله دوم

سپس در این مدت چندین مرتبه آب آن ها را تعویض می کنیم. در ادامه نخود را داخل آبکش می ریزیم و می شوییم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و آب تا ۲ بند انگشت بالاتر از سطح نخود ها می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم.

مرحله سوم

سپس حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا به مرور زمان بپزد. در ادامه لوبیاچیتی و لوبیا قرمز را نیز داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی شعله می گذاریم.

مرحله چهارم

سپس با فاصله ۲ الی ۳ بند انگشت بالاتر از سطح لوبیاها آب روی آن ها می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا پخته شوند. در ادامه پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و از وسط نصف می کنیم.

مرحله پنجم

سپس داخل قابلمه ای قرار می دهیم و گوشت را نیز به آن اضافه می کنیم و روی شعله قرار می دهیم و کمی دارچین و ۶ لیوان آب معمولی روی آن می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم. ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید.

مرحله ششم

بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا گوشت به مرور زمان کاملا مغز پخت شود. سپس جو و گندم را داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه ای که برای تهیه آش تدارک دیده ایم می ریزیم. حالا تقریبا ۱/۳ قابلمه را آب می ریزیم.

مرحله هفتم

سپس درب قابلمه را نیمه باز می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا جو گندم بپزند.گه گاه هم می زنیم تا ته نگیرد.بعد از گذشت حدودا ۱ الی ۱:۳۰ دقیقه از پخت گندم و جو ،عدس را تمیز می شوییم.

مرحله هشتم

حالا به قابلمه اضافه می کنیم و ۱۵ دقیقه بعد برنج را نیز تمیز چندین مرتبه می شوییم و به مواد می افزاییم.گوشت را بررسی می کنیم اگر کاملا پخته بود از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا خنک شود و ریش ریش می کنیم.

مرحله نهم

سپس همراه با آب خود گوشت به مواد آش اضافه می کنیم. در ادامه نخود و لوبیاها را نیز لای دندان تست می کنیم،آنها نیز اگر پخته بودند به مواد می افزاییم.اگر تمایل داشتید در اینجا می توانید از عصاره قلم نیز استفاده کنید و به آش اضافه کنید.

مرحله دهم

در این مرحله نیمی از پیاز داغ را به همراه کشک به آش اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو می کنیم تا کاملا با طعم کشک آغشته شوند. سپس کمی نمک و فلفل سیاه به همراه ادویه های مورد پسند خود را روی آش می ریزیم.

مرحله یازدهم

حالا مجددا آش را به خوبی هم می زنیم تا ادویه ها ترکیب شوند، سپس درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا آش جابیافتد. آش پخته شده و منسجم را داخل کاسه ای می ریزیم و با نعناع داغ، پیازداغ و کمی کشک تزئین می کنیم. نوش جان

نکات طرز تهیه آش دندونی

طرز تهیه آش دندونی با سیرابی

آش دندونی را مثل آش جو می توانید با سیرابی هم درست کنید. برای این منظور باید گوشت را از مواد لازم حذف کنید و به مقدار دلخواه سیراب و شیردان را به خوبی تمیز کرده و در اندازه مربع های ۲ تا ۳ سانتی متری خرد کرده و جداگانه می پزیم، سپس مانند گوشت به قابلمه اضافه می کنیم.

عصاره قلم

در صورتی که از عصاره قلم گوساله در این آش استفاده کنیم طعم بهتری خواهد داشت. برای این منظور می توانیم قلم گوساله را به صورت مستقیم به قابلمه آش اضافه کنیم و یا اینکه عصاره قلم را بگیریم و پس از صاف کردن به آش اضافه کنیم. برای آموزش کامل درست کردن عصاره قلم به مطلب زیر مراجعه نمایید.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: آموزش آشپزی
بروز رسانی توسط در پنج شنبه 17 آذر 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.