طرز تهیه لوکوم انار خوشمزه به روش ترکیه ای برای شب یلدا

طرز تهیه لوکوم انار

طرز تهیه لوکوم انار خوشمزه برای شب یلدا باسلوق انار راحت الحلقوم

لوکوم انار یا راحت الحلقوم انار یکی از انواع شیرینی های خوشمزه مناسبتی است که معمولا در شب یلدا تهیه می شود، برای مشهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم لوکوم انار
آب انار۲ لیوان
نشاسته۱ لیوان
فندق۱۰۰ گرم
آب۱٫۵ لیوان
شکر۴ لیوان
آب لیمو ترش۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه لوکوم انار , لوکوم انار , باسلوق انار , راحت الحلقوم انار

دستور تهیه لوکوم انار

مرحله اول

برای تهیه لوکوم انار ترکیه ای ابتدا اب و لیمو ترش و شکر را داخل قابله ای می ریزیم و روی حرارت ملایم رو به بالا قرار می دهیم تا زودتر شروع به جوشیدن کند و در این مدت با قاشق هم می زنیم تا شکر به طور کامل حل شود.

مرحله دوم

در این مرحله حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا ۱۵ دقیقه بجوشد و کنار می گذاریم. پس از آماده شده شربت آب انار و نشاسته را داخل قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم و به طور مداوم هم می زنیم تا مایه به قوام برسد.

مرحله سوم

سپس از روی حرارت بر می داریم و شربتی که آماده کردیم را کم کم در سه مرحله به به لوکوم اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا شربت کاملا به خورد لوکوم برود. پس از اینکه شربت به خورد لوکوم رفت آنرا روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مواد را مداوم هم می زنیم تا به مدت ۴۵ دقیقه قوام بیابد و از روی حرارت بر می داریم و فندق را به آن می افزاییم. قلمو را داخل کمی روغن می زنیم و قالب را کاملا چرب می کنیم و کف آن پودر نارگیل می پاشیم.

مرحله پنجم

سپس لوکوم قوام یافته را داخل قالب یا ظرف مورد نظر می ریزیم و روی آن را صاف می کنیم و داخل یخچال قرار می دهیم تا به مدت ۳ ساعت استراحت کند. لوکوم آماده شده را از داخل قالب بیرون می آوریم.نوش جان

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در جمعه 30 آبان 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.