طرز تهیه خوراک ماهی با سس پرتقال خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه خوراک ماهی با سس پرتقال خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه خوراک ماهی با سس پرتقال خوراک ماهی با سس پرتقال یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این خوراک خوشمزه علاوه بر …

طرز تهیه خورش اناربیج خوشمزه و مجلسی به روش سنتی گیلانی

طرز تهیه خورش اناربیج خوشمزه و مجلسی به روش سنتی گیلانی

طرز تهیه خورش اناربیج خورش اناربیج یکی از انواع خورش های خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان گیلان می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه خورش گلابی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش گلابی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش گلابی خورش گلابی یکی از انواع خورش های ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کباب چنجه شکاری

طرز تهیه کباب چنجه شکاری رولی رولتی با دنبه روکش شده

کباب چنجه شکاری یکی از انواع کباب های خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با چیشی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۶۰۰ گرم
دنبه گوسفندی۲۰۰ گرم
زعفران دم کرده۴ قاشق غذاخوری
کره۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

دستور پخت کباب چنجه شکاری

مرحله اول

برای تهیه کباب چنجه شکاری ابتدا گوشت گوسفندی یا گوساله را به صورت لایه ای نازک به قطر حدودا یک سانتی متر برش می زنیم،سپس با بیفتک کوب گوشت را به خوبی می کوبیم تا کاملا یکدست و صاف شود.

مرحله دوم

در این مرحله دنبه را نیز مانند گوشت برش می زنیم و با بیفتک کوب به خوبی می کوبیم تا کاملا یکدست شود. در ادامه لایه دنبه را روی لایه گوشت قرار می دهیم و آنرا مانند رولت می پیچیم و محکم می کنیم.

مرحله سوم

در صورت تمایل می توانیم مقداری پنیر ورقه ای هم در وسط رول گوشت قرار دهیم. حالا رول گوشت را برش می زنیم و رول های برش زده را به سیخ می کشیم. در ادامه کره را ذوب می کنیم و با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری نمک و فلفل سیاه به مخلوط کره و زعفران دم کرده اضافه می کنیم و به خوبی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه منقل زغال را آماده می کنیم و ذغال ها را به صورت یکدست روشن می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری نمک روی سیخ های کباب می پاشیم و سیخ ها را به ترتیب روی منقل می چینیم. در ادامه سیخ ها را به صورت مداوم هر چند لحظه یک بار می چرخانیم تا گوشت به صورت یکدست کباب شود.

مرحله ششم

پس از اینکه کباب ها تقریبا آماده شدند، مخلوط کره و زعفران را روی کباب ها می مالیم و اجازه می دهیم جذب کباب ها شوند. در پایان کباب ها را داخل ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 13 آبان 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.