طرز تهیه نان کدو حلوایی خوشمزه و مخصوص به روش گیلانی

طرز تهیه نان کدو حلوایی

نان کدو حلوایی ساناز سانیا نان تابه ای کدو حلوایی طرز تهیه نان کدو حلوایی بدون فر نان کدو حلوایی گیلان نان کدو حلوایی شبکه سلامتنان کدو حلوایی خانم گنجی نان کدو حلوایی خانم احدی

نان کدو حلوایی یکی از انواع نان های خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش رد ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان کدو حلوایی
آرد ۳ صفر۲۵۰ گرم
شیر۷۵ گرم
دارچین½ قاشق چایخوری
پوره کدو حلوایی پخته۷۵ گرم
شکر۱۲ گرم
نمک۲ گرم
کره۱۸ گرم
مایه خمیر فوری۳ گرم

دستور پخت نان کدو حلوایی

مرحله اول

برای تهیه نان کدو حلوایی خوشمزه ابتدا آرد را به همراه دارچین، شکر، نمک و پودر خمیر مایه فوری داخل یک کاسه بزرگ با هم ترکیب می کنیم، سپس شیر را به کاسه اضافه می کنیم و با همزن مخلوط می کنیم تا مواد با هم یکدست شوند.

مرحله دوم

پس از اینکه شیر با مواد خشک یکدست شد، پوره کدو حلوایی را به همراه کره هم دمای محیط به کاسه اضافه می کنیم و به مدت ۱۰ دقیقه مخلوط می کنیم تا خمیری لطیف و نرم به دست بیاید که به دست نچسبد.

مرحله سوم

در صورتی که خمیر به دست می چسبید، کمی آرد اضافه می کنیم و با خمیر مخلوط می کنیم. پس از اینکه خمیر آماده شد، یک کاسه مناسب را با کمی روغن چرب می کنیم، سپس خمیر را درون کاسه قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا روی درب کاسه را با سلفون می پوشانیم، سپس آنرا به مدت یک تا دو ساعت در یک جای گرم قرار می دهیم تا حجم خمیر تقریبا دو برابر شود. پس از اینکه خمیر به خوبی ور آمد، آنرا به سطح کار منتقل می کنیم و هوای اضافی آنرا می گیریم.

مرحله پنجم

در این مرحله یک قالب مناسب را با روغن جدا کننده یا کاغذ روغنی پوشش می دهیم، سپس خمیر را درون قالب قرار می دهیم و به سلیقه خود روی آن نقش ایجاد می کنیم. برای نقش انداختن روی نان می توانیم از چاقو استفاده کنیم.

مرحله ششم

حالا مقداری آرد روی خمیر می پاشیم و روی آن یک پارچه تمیز می اندازیم. این بار به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت برای بار دوم به خمیر استراحت می دهیم. حالا فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله قالب را داخل طبقه وسط فر قرار می دهیم. برای پخت نان حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز داریم. پس از اینکه نان به طور کامل پخت، آنرا از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم خنک شود، سپس به صورت دلخواه برش می زنیم.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

ممنون که اولین امتیاز را دادید!

بروز رسانی توسط در شنبه 10 آبان 1399
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.