طرز تهیه شیرینی پافس خوشمزه و مخصوص با شیر و کشمش

طرز تهیه شیرینی پافس

طرز تهیه شیرینی پافس خوشمزه و مخصوص xvc jidi advdkd hts

شیرینی پافس یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که بدون نیاز به فر تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی پافس
آرد سفید۲٫۵ پیمانه
شکر½ پیمانه
شیر۱ پیمانه
کشمش¼ پیمانه
تخم مرغ۲ عدد
روغن½ پیمانه
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
جوز هندی½ قاشق چایخوری

دستور پخت شیرینی پافس

مرحله اول

برای تهیه شیرینی پافس خوشمزه ابتدا شیر و تخم مرغ را از یخچال خارج می کنیم و در دمای محیط آشپزخانه قرار می دهیم تا با دمیا محیط هماهنگ شوند. در ادامه آرد را دو مرتبه الک می کنیم، سپس داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله جوزهندی را به همراه بکینگ پودر به آرد اضافه می کنیم و با هم به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه شکر را به همراه تخم مرغ، شیر هم دمای محیط و روغن مایع به کاسه اضافه کرده و مواد را خوب ترکیب می کنیم.

مرحله سوم

حالا کشمش را اضافه می کنیم و در حدی مخلوط می کنیم که کشمش به صورت یکدست در تمام مایه شیرینی پخش شود. حالا یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که شیرینی ها در روغن شناور باشند.

مرحله چهارم

به این نکته توجه داشته باشید که حرارت زیر تابه باید متوسط باشد تا شیرینی ها به صورت یکدست سرخ شوند، در صورتی که حرارت زیر تابه بیش از حد زیاد باشد، لایه رویی شیرینی ها سرخ می شود و داخل شیرینی ها خمیر باقی می ماند.

مرحله پنجم

حالا با یک قاشق بزرگ یا ملاقه مقداری از مایه شیرینی بر می داریم و داخل روغن داغ می ریزیم. حالا باید صبر کنیم تا شیرینی ها سرخ شوند. زمانی که اطراف شیرینی ها طلایی شود، یعنی شیرینی ها تقریبا آماده هستند.

مرحله ششم

پس از اینکه شیرینی ها سرخ شدند، انها را درون توری فلزی یا روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل کشیده شود. در پایان شیرینی ها را پس از اینکه خنک شدند در ظرف در بسته در یخچال نگهداری می کنیم.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در یکشنبه 20 مهر 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.