طرز تهیه دونات خانگی ساده و خوشمزه پفکی به روش بازاری

طرز تهیه دونات خانگی ساده و خوشمزه پفکی به روش بازاری

طرز تهیه دونات دونات یکی از معروف ترین انواع پیراشکی است که به عنوان یک میان وعده بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. در مورد تاریخچه به وجود آمدن دونات …

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه به روش قنادی ها

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه به روش قنادی ها

طرز تهیه شیرینی لطیفه شیرینی لطیفه یکی از انواع شیرینی های خامه ای خوشمزه و بسیار پرطرفدار ایرانی است، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید. همچنین ببینید : طرز تهیه …

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خاگینه قالبی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مخصوص ایرانی است که با روش های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه کیک ماست و لیمو

طرز تهیه کیک ماست و لیمو خوشمزه و مخصوص

کیک ماست و لیمو یکی از انواع کیک های خوشمزه بین المللی است که معمولا برای عصرانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک ماست و لیمو
آرد سفید۲٫۵ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
شکر۱ پیمانه
روغن مایع¾ پیمانه
ماست۱ پیمانه
اسانس لیمو۲ قطره
آب لیمو ترش تازه۱ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
وانیل½ قاشق چایخوری

دستور پخت کیک ماست و لیمو

مرحله اول

برای تهیه کیک ماست و لیمو ترش خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا زمان آماده شدن مایه کیک معطل نشویم. در ادامه تخم مرغ ها را به همراه شکر، وانیل و اسانس لیمو داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله دوم

حالا با همزن حدودا به مدت ۷ دقیقه با دور تند مواد را مخلوط می کنیم حجیم و کرمی رنگ شوند. در ادامه ماست را به کاسه اضاف می کنیم و در حد ۳۰ ثانیه با دور تند همرن مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد کاملا یکدست شوند.

مرحله سوم

در این مرحله آب لیمو ترش را به همراه روغن مایع اضافه می کنیم و مجددا در حد ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شوند. در ادامه آرد را به همراه بکینگ پودر را مخلوط می کنیم، سپس سه مرتبه الک می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مخلوط آرد و بکینگ پودر را در سه مرحله به کاسه اضافه می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم را با هم یکدست شوند. به دلیل اینکه ممکن است خاصیت بکینگ پودر از بین برود باید از هم زدن بیش از حد مواد صرف نظر کنیم.

مرحله پنجم

مواد را باید فقط در حدی ترکیب کنیم که با هم یکدست شوند. در ادامه قالب را با روغن جداکننده کیک یا کاغذ روغنی پوشش می دهیم و مایه کیک را داخل قالب می ریزیم. در ادامه قالب را محکم به سطح کار می کوبیم تا حباب های درون مایه کیک از بین برود.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را در طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا بپزد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه کیک را با خلال دندان تست می کنیم و در صورت پخت کامل از فر خارج می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 4 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.