طرز تهیه ماش پلو افغانی خوشمزه به روش سنتی افغانستانی

طرز تهیه ماش پلو افغانی خوشمزه به روش سنتی افغانستانی

طرز تهیه ماش پلو افغانی ماش پلو افغانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور افغانستان است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه چیپس پاستا

طرز تهیه چیپس پاستا با آرد ذرت نی نی سایت رنگی  d s  hsjh

چیپس پاستا یکی از انواع خوراکی های خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیپس پاستا
ماکارونی فرمی۱۵۰ گرم
آرد۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
روغن و فلفل قرمزبه مقدار کافی

دستور تهیه چیپس پاستا

مرحله اول

برای تهیه چیپس پاستا خوشمزه ابتدا یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید، پس از اینکه آب جوش آمد ۱ قاشق چایخوری نمک به همراه ۱ قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پاستا را به آب جوش اضافه می کنیم و به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه زمان می دهیم تا پساتا نرم شود و به طور کامل بپزد. پس از اینکه پخت پاستا به پایان رسید آنرا درون آبکش می ریزیم و با آب سرد آبکشی می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز ترکیب می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پس از اینکه آب اضافی پاستا به طور کامل کشیده شد، آنرا به کاسه آرد اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را با هم به خوبی ترکیب می کنیم تا پاستا به آرد و ادویه آغشته شوند. در ادامه یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم و به مقداری روغن اضافه می کنیم که پاستاها در روغن شناور باشند. حالا پاستاها را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در روغن داغ سرخ می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله پس از اینکه سرخ کردن پاستا ها به پایان رسید، آنها را داخل توری فلزی یا دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در پایان چیپس های کرانچی پاستا را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 23 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.