طرز تهیه کتلت روسی

طرز تهیه کتلت روسی خوشمزه و مجلسی با گوشت xvc jidi jgj v sd

کتلت روسی یکی از انواع غذاهای خوشمزه روسیه است که به عنوان یک غذای بین المللی شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی روسی در ادامه با وب چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده۵۰۰ گرم
نان باگت½ نان
شیر گرم۱ پیمانه
تخم مرغ۲عدد
پیاز۱ عدد بزرگ
سیر۳ حبه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت کتلت روسی

مرحله اول

برای تهیه کتلت روسی خوشمزه ابتدا شیر گرم را به همراه نان باگت داخل یک کاسه مناسب می ریزیم تا نان باگت به خوبی خیس بخورد و کامل خمیر شود. در ادامه سیر و پیاز را پس از پوست گرفتن داخل میکسر می ریزیم.

مرحله دوم

پس از اینکه سیر و پیاز به خوبی میکس شدند، مخلوط نان باگت و شیر را هم به میکسر اضافه می کنیم و مجددا مواد را با هم میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند، در ادامه مواد را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله گوشت چرخ کرده را نیز به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه یکی از تخم مرغ ها را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه می افزاییم و مواد را با دست به خوبی ورز می دهیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم

پس از اینکه مایه کتلت را به خوبی ورز دادیمف در صورتی که چسبندگی لازم را نداشتتخم مرغ دوم را نیز اضافه می کنیم، در صورتی که مایه کتلت منسجم بود و چسبندگی داشت نیاز نیست تخم مرغ دوم را اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مایه کتلت کمی استراحت کند. پس از گذشت این زمان کاسه را از یخچال خارج می کنیم و یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله مقداری روغن داخل تابه می ریزیم، سپس به اندازه یک نارنگی از مایه کتلت بر می داریم و با دست به آن شکل می دهیم و درون روغن داغ سرخ می کنیم. پس از اینکه یک سمت کتلت ها سرخ شد باید آنها را بر گردانیم.

مرحله هفتم

در مراحل پایانی سرخ شدن کتلت ها می توانیم به دلخواه چند گوجه فرنگی را از وسط نصف کنیم و کنار تابه قرار دهیم تا سرخ شوند. در پایان کتلت ها را داخل ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.