طرز تهیه حلوای آلبالو خوشمزه و شیک به روش مجلسی

طرز تهیه حلوای آلبالو خوشمزه و شیک به روش مجلسی

طرز تهیه حلوای آلبالو حلوای آلبالو یکی از انواع حلواهای خوشمزه و مجلسی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه پای اسپاگتی خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

طرز تهیه پای اسپاگتی خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

طرز تهیه پای اسپاگتی پای اسپاگتی یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که اصالتی ایتالیایی دارد، برای مشاهده این آموزش آشپزی ایتالیایی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید. …

طرز تهیه خوراک گل کلم خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه خوراک گل کلم خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه خوراک گل کلم خوراک گل کلم یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه سر شیر

طرز تهیه سرشیر ترکیه ای صنعتی رولی قیماق از شیر سرعین گاومیش xvc jidi svadv

سر شیر یکی از انواع صبحانه ای خوشمزه و پر طرفدار در سراسر جهان است که معمولا به همراه عسل سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم سر شیر
شیر خام۱ کیلوگرم

دستور تهیه سر شیر خامه ای

مرحله اول

برای تهیه سر شیر محلی ابتدا باید شیری تهیه کنیم که سر شیر آنرا نگرفته باشند، شیرهای پاستوریزه دارای هیچگونه سرشیری نیستند، چون شرکت های لبنیات قبل از بسته بندی شیر چربی و سرشیر آنرا برای محصولات دیگر می گیرند.

مرحله دوم

بهترین شیر برای گرفتن سر شیر شیر گاومیش یا شیر گوسفند است. البته از شیر گاو هم می شود سر شیر گرفت ولی سر شیر گاومیش و گوسفند خوشمزه تر و چرب تر هستند. حالا شیر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

چون شیر ما یک کیلوگرم بیشتر نیست باید از یک قابلمه کوچک استفاده کنیم تا سرشیری که بسته می شود ضخیم باشد. حالا قابلمه را روی حرارت متوسط به بالا قرار می دهیم و تمام مدت مراقب آن هستیم تا شیر سر نرود.

مرحله چهارم

شیر باید به مدت ۲۰ دقیقه با همین حرارت بجوشد، سپس حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم همانجا کاملا خنک شود. زمانی که قابلمه سرد شد، قابلمه را به آرامی بدون کوچکترین تکانی به یخچال منتقل می کنیم.

مرحله پنجم

حالا باید شیر را در همین حالت به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهیم تا سر شیر کاملا منسجم شود. در این مدت نباید به هیچ وجه شیر را تکان دهیم یا به هم بزنیم. پس از گذشت ۲۴ ساعت لبه های سر شیر را با خلال دندان جدا می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه اطراف سرشیر را جدا کردیم، با یک کارد تیز سر شیر را از وسط برش می زنیم و داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم. شیر باقیمانده که کاملا کم چرب شده است را نیز می توانیم برای هر کاری که دوست داریم استفاده کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 تیر 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/labaniat_mahoor
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.