طرز تهیه قارچ کبابی خوشمزه و طعم دار شده به روش رستورانی

طرز تهیه قارچ کبابی خوشمزه و طعم دار شده به روش رستورانی

طرز تهیه قارچ کبابی قارچ کبابی یکی از انواع پیش غذاهای سالم و بسیار خوشمزه است که در کنار انواع کباب های ایرانی سرو می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی سالم …

طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه چلو گوشت چلو گوشت یکی از انواع غذاهای قدیمی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که از غذاهای مجلسی خاص هم محسوب می شود. به این دلیل می گوییم غذای مجلسی …

طرز تهیه خورش فسنجان خوشمزه و مجلسی اصیل گیلانی

طرز تهیه خورش فسنجان خوشمزه و مجلسی اصیل گیلانی

طرز تهیه خورش فسنجان خورش فسنجان یکی از غذاهای سنتی و بسیار پرطرفدار استان های شمالی کشور ( گیلان و مازندران ) می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه سر شیر

طرز تهیه سرشیر ترکیه ای صنعتی رولی قیماق از شیر سرعین گاومیش xvc jidi svadv

سر شیر یکی از انواع صبحانه ای خوشمزه و پر طرفدار در سراسر جهان است که معمولا به همراه عسل سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم سر شیر
شیر خام۱ کیلوگرم

دستور تهیه سر شیر خامه ای

مرحله اول

برای تهیه سر شیر محلی ابتدا باید شیری تهیه کنیم که سر شیر آنرا نگرفته باشند، شیرهای پاستوریزه دارای هیچگونه سرشیری نیستند، چون شرکت های لبنیات قبل از بسته بندی شیر چربی و سرشیر آنرا برای محصولات دیگر می گیرند.

مرحله دوم

بهترین شیر برای گرفتن سر شیر شیر گاومیش یا شیر گوسفند است. البته از شیر گاو هم می شود سر شیر گرفت ولی سر شیر گاومیش و گوسفند خوشمزه تر و چرب تر هستند. حالا شیر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

چون شیر ما یک کیلوگرم بیشتر نیست باید از یک قابلمه کوچک استفاده کنیم تا سرشیری که بسته می شود ضخیم باشد. حالا قابلمه را روی حرارت متوسط به بالا قرار می دهیم و تمام مدت مراقب آن هستیم تا شیر سر نرود.

مرحله چهارم

شیر باید به مدت ۲۰ دقیقه با همین حرارت بجوشد، سپس حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم همانجا کاملا خنک شود. زمانی که قابلمه سرد شد، قابلمه را به آرامی بدون کوچکترین تکانی به یخچال منتقل می کنیم.

مرحله پنجم

حالا باید شیر را در همین حالت به مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهیم تا سر شیر کاملا منسجم شود. در این مدت نباید به هیچ وجه شیر را تکان دهیم یا به هم بزنیم. پس از گذشت ۲۴ ساعت لبه های سر شیر را با خلال دندان جدا می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه اطراف سرشیر را جدا کردیم، با یک کارد تیز سر شیر را از وسط برش می زنیم و داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم. شیر باقیمانده که کاملا کم چرب شده است را نیز می توانیم برای هر کاری که دوست داریم استفاده کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 تیر 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/labaniat_mahoor
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.