طرز تهیه قرابیه حلوا خوشمزه و سنتی به روش ترکیه ای

طرز تهیه قرابیه حلوا خوشمزه و سنتی به روش ترکیه ای

طرز تهیه قرابیه حلوا قرابیه حلوا یکی از انواع شیرینی های ساده ترکیه ای است که برای پذیرایی در مجالس استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری ساده به روش مجلسی

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری ساده به روش مجلسی

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری قرابیه خرمای حصیری یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه پیراشکی کرم دار خوشمزه و پفکی به روش بازاری

طرز تهیه پیراشکی کرم دار خوشمزه و پفکی به روش بازاری

طرز تهیه پیراشکی پیراشکی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار است که به عنوان یک میان وعده بین المللی شناخته می شود. این شیرینی خوشمزه با دستورهای متنوعی تهیه می …

طرز تهیه ترافل شکلات سوئیسی

طرز تهیه ترافل شکلات سوئیسی , دستور پخت ترافل شکلات سوئیسی

ترافل شکلات سوئیسی یکی از انواع شکلات های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترافل شکلات سوئیسی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترافل شکلات سوئیسی
شکلات تخته ای۱۰۰ گرم
پودر قند۳ قاشق سوپخوری
بیسکویت پتی بور۲ پیمانه
مغز گردو۵۰ گرم
پودر نسکافه۱ قاشق چایخوری
پودر کاکائو۱۰ گرم
روغن مایع۲ قاشق سوپخوری
کافی میت۶۰ گرم
شیربه مقدار کافی

طرز تهیه ترافل شکلات سوئیسی

مرحله اول

برای تهیه ترافل شکلات سوئیسی خوشمزه در ابتدای کار پودر قند را به همراه پودر کاکائو و پودر نسکافه درون الک ریخته و درون یک کاسه مناسب الک می کنیم، سپس روغن مایع را به کاسه اضافه کرده و با قاشق مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا شکلات تخته ای را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود، سپس به همراه کافی میت به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم. در ادامه بیسکویت و گردو را به صورت ریز خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا بیسکویت و گردو را به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا خمیری سفت و منسجم حاصل شود. در ادامه شیر را کم کم به کاسه اضافه کرده تا خمیر کمی نرم شود، سپس درون قالب به دلخواه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا خمیر را به خوبی درون قالب فشار می دهیم تا منسجم شود، سپس از قالب جدا کرده و به دلخواه درون پودر نارگیل، کنجد، پودر کاکائو یا پودر پسته می غلطانیم. در نهایت ترافل ها را به مدت ۱ ساعت درون یخچال می گذاریم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 1 آذر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.