طرز تهیه نان پیازچه و جعفری عالی و خوشمزه به روش کردی

طرز تهیه نان پیازچه و جعفری عالی و خوشمزه به روش کردی

طرز تهیه نان پیازچه و جعفری نان پیازچه و جعفری یکی از انواع نان های سنتی و خوشمزه ایرانی است که معمولا برای عصرانه استفاده می شود، برای مشاهده این اموزش شیرینی …

طرز تهیه شیرینی خرمایی خوشمزه و مخصوص به صورت رژیمی

طرز تهیه شیرینی خرمایی خوشمزه و مخصوص به صورت رژیمی

طرز تهیه شیرینی خرمایی رژیمی شیرینی خرمایی یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که به علت وجود خرما در آن، خوشمزه و پر خاصیت است. در شیرینی خرمای رژیمی از جو …

طرز تهیه نان سبزیجات خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان سبزیجات خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان سبزیجات روش های مختلفی برای درست کردن نان سبزیجات وجود دارد. می توانید از مواد و چاشنی مورد علاقه خود استفاده کنید، چیزی بهتر از نان سبزیجات وجود ندارد …

طرز تهیه تارت کیک فندقی

طرز تهیه تارت کیک فندقی , دستور پخت تارت کیک فندقی

تارت کیک فندقی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تارت کیک فندقی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر تارت
تخم مرغ۲ عدد
شکر۶۰ گرم
روغن مایع۶۰ گرم
بیکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
آرد۲۶۰ گرم
پوست لیمو ترش تازه۱ عدد
نوتلا یا کرم شکلاتیبه مقدار کافی
مواد لازم برای درون تارت
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱۵۰ گرم
پودر بادام یا فندق۱۰۰ گرم
آرد۱۵۰ گرم
بیکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
وانیل۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه تارت کیک فندقی

مرحله اول

برای تهیه تارت کیک فندقی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه به سراغ درست کردن خمیر تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا شکر را به همراه پوست لیمو ترش، وانیل و روغن مایع به کاسه اضافه کرده، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد درون کاسه را با لیسک هم می زنیم تا خمیری نرم و منسجم حاصل شود. در ادامه درون قالب تارت را با مقداری روغن مایع کاملا چرب کرده و خمیر را درون آن به صورتی که دیواره ها کاملا پوشیده شود پهن می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله به سراغ درست کردن مایه درونی تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۸ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کش دار شود.

مرحله پنجم

حالا پودر فندق را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مایه یکدست شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود.

مرحله ششم

در این مرحله مقداری نوتلا روی خمیر ریخته و با قاشق کاملا پخش می کنیم، سپس مایه درونی را به صورت پخش روی نوتلا می ریزیم و مجددا با قاشق پخش می کنیم. در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در ادامه اجازه می دهیم تارت کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آن طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز تارت کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله هشتم

زمانی که مایه تارت کیک به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود تارت کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج می کنیم تا کاملا خنک شود. در نهایت تارت کیک را از قالب جدا کرده و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 8 آبان 1401
ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.