طرز تهیه فاج شیر عسلی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه فاج شیر عسلی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه فاج شیر عسلی فاج شیر عسلی از شکلات های ساده و خوشمزه خانگی است که با ترکیبات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین خوشمزه مناسب پذیرایی

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین خوشمزه مناسب پذیرایی

طرز تهیه شیرینی سیب شیرینی سیب، یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد تهیه نمود. این …

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی خوشمزه مناسب پذیرایی

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی خوشمزه مناسب پذیرایی

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی شیرینی اسکار گردویی یکی از انواع شیرینی ها ساده و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای مناسبت های خاص پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر

طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر , دستور پخت شیرینی مارس و مالتیزر

شیرینی مارس و مالتیزر یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی مارس و مالتیزر
کره۱۰۰ گرم
شیر عسلی½ لیوان
مالتیزر۱ لیوان
بیسکویت شکلاتی۲ لیوان
مارس۴ عدد بزرگ
شکلات تخته ای¼ لیوان

طرز تهیه شیرینی مارس و مالتیزر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مارس و مالتیزر خوشمزه در ابتدای کار کره و شیر عسلی را درون یک شیر جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس به محض ذوب شدن کره شیر جوش را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله دوم

در ادامه مالتیزر و شکلات خرد شده را درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس شکلات مارس را به صورت مکعبی خرد می کنیم و به کاسه می افزاییم. حالا مخلوط کره و شیر عسلی را به صورت داغ درون کاسه می ریزیم.

مرحله سوم

در ادامه مواد را با لیسک به خوبی هم می زنیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود، سپس دیواره ها و درون قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه شیرینی خمیری را درون قالب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا شیرینی خمیری را کاملا صاف و یکدست کرده، سپس شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود. در ادامه شکلات را به صورت پخش روی شیرینی درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

در ادامه روی شکلات را با چاقو به قطعات دلخواه برش زده و با شکلات مالتیزر تزیین می کنیم. در نهایت قالب را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا شیرینی کاملا سفت شود، سپس سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 31 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.