طرز تهیه کیک پرتقال خوشمزه و مجلسی با سس مخصوص

طرز تهیه کیک پرتقال خوشمزه و مجلسی با سس مخصوص

طرز تهیه کیک پرتقال کیک پرتقال یکی از انواع کیک های خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی …

طرز تهیه قطاب عسلی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی اردبیل

طرز تهیه قطاب عسلی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی اردبیل

طرز تهیه قطاب عسلی قطاب عسلی یکی از انواع شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه تارت کاراملی خوشمزه و مخصوص برای پذیرایی

طرز تهیه تارت کاراملی خوشمزه و مخصوص برای پذیرایی

طرز تهیه تارت کاراملی تارت کاراملی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده است که برای پذیرایی بسیار مناسب است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تارت …

طرز تهیه کیک رژیمی بدون شکر

طرز تهیه کیک رژیمی بدون شکر قند و روغن

کیک رژیمی بدون شکر یکی از انواع کیک های خوشمزه و سالم است که برای افراد دارای رژیم بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک رژیمی بدون شکر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک رژیمی بدون شکر
تخم مرغ۲ عدد
آرد۱ لیوان + ۱ قاشق غذاخوری
شیره خرما½ لیوان
خرما۶ عدد
وانیلنوک قاشق چایخوری
پودر دارچین۱ قاشق مرباخوری
گردو خرد شده۲ قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر۱ قاشق مرباخوری
شیر¼ لیوان
روغن مایع¼ لیوان

طرز تهیه کیک رژیمی بدون شکر

مرحله اول

برای تهیه کیک رژیمی بدون شکر در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه تخم مرغ را به همراه وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم.

مرحله دوم

حالا شیره خرما را به همراه روغن مایع و شیر به ترتیب به کاسه اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر کدام آنرا به مدت ۱۰ ثانیه هم می زنیم. در ادامه پوست و هسته خرماها را جدا می کنیم و به کاسه افزوده و به مدت ۱۰ ثانیه هم می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را به همراه بیکینگ پودر و پودر دارچین درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی ۳ مرحله به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود.

مرحله چهارم

حالا گردو خرد شده را با آرد باقی مانده مخلوط کرده و به کاسه می افزاییم، سپس به آرامی مخلوط می کنیم. توجه داشته باشید آغشته کردن مغزهای گردو به آرد باعث می شود درون قالب ته نشین نشوند. حالا قالب را طبقه میانی فر می گذاریم.

مرحله پنجم

در ادامه اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود، کیک کاملا پخته است.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود، سپس کیک را از قالب جدا می کنیم و درون ظرف مورد نظرمان می گذاریم. در نهایت کیک را به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 15 مرداد 1401
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.