طرز تهیه فرنی آرد ذرت ساده و خوشمزه به روش خانگی + فوت و فن ها

طرز تهیه فرنی آرد ذرت

طرز تهیه فرنی آرد ذرت , دستور پخت فرنی آرد ذرت

فرنی آرد ذرت یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه فرنی آرد ذرت در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

برای تهیه فرنی آرد ذرت خوشمزه، ابتدا شکر و شیر را در قابلمه مناسبی مخلوط کرده و آرد ذرت را به تدریج اضافه می‌کنیم تا گلوله نشود. سپس، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و مواد را مداوم هم می‌زنیم تا به غلظت دلخواه برسد. پس از غلیظ شدن، خامه صبحانه و گلاب را اضافه کرده و در صورت تمایل برای تنوع رنگی، می‌توان از زعفران دم کرده یا پودر کاکائو استفاده کرد. در نهایت، پس از اینکه مایه فرنی مجددا به غلظت مناسب رسید، آن را از روی حرارت برداشته، در ظرف مورد نظر ریخته و با دارچین و کنجد تزیین می‌کنیم.

مواد لازم فرنی آرد ذرت
آرد ذرت۶ قاشق غذاخوری
شیر۳ پیمانه
شکر۱ پیمانه
خامه صبحانه۱ قاشق غذاخوری
گلاب½ پیمانه
کنجد و دارچین برای تزیین

طرز تهیه فرنی آرد ذرت

مرحله اول

برای تهیه فرنی آرد ذرت خوشمزه و ساده در ابتدای کار شکر را به همراه شیر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس آرد ذرت را کم کم اضافه کرده و با قاشق یا همزن مفتولی مواد را مخلوط می کنیم تا آرد گلوله نشود.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار داده و مواد را به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا به غلظت مناسب برسد. توجه داشته باشید که اگر مایه فرنی به غلظت مناسب نرسیده باشد، ممکن است زمان سرو آب بیندازد.

مرحله سوم

پس از اینکه مایه فرنی غلیظ شد، خامه صبحانه و گلاب را اضافه کرده و مواد را هم می زنیم تا با هم ترکیب شوند. در صورتی که بخواهیم فرنی را با رنگ های متنوعی درست کنیم، می توانیم از رعفران دم کرده یا پودر کاکائو استفاده کنیم.

مرحله چهارم

پس از اینکه گلاب و خامه با دیگر مواد ترکیب شدند، کمی هم می زنیم تا مجددا فرنی به غلظت برسد، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در نهایت فرنی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با دارچین و کنجد تزیین می کنیم.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: آموزش آشپزی
بروز رسانی توسط در پنج شنبه 2 فروردین 1403

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.