طرز تهیه پیراشکی گل خوشمزه و مخصوص مناسب برای عصرانه

طرز تهیه پیراشکی گل خوشمزه و مخصوص مناسب برای عصرانه

طرز تهیه پیراشکی گل پیراشکی نوعی نان مغز دار است که با استفاده از مخمر به طور کامل به عمل آمده است و در آن پف دهنده های شیمیایی استفاده نشده است. …

طرز تهیه شیرینی وینی رنگی

طرز تهیه شیرینی وینی رنگی , دستور پخت شیرینی وینی رنگی

شیرینی وینی رنگی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده فرانسوی است که با رنگ های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی وینی رنگی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی وینی رنگی
کره۲۵۰ گرم
پودر قند۱۰۰ گرم
سفیده تخم مرغ۱ عدد
آرد سفید قنادی۳۰۰ گرم
نمک۲ پنس
وانیل⅛ قاشق چایخوری
رنگ خوراکی به رنگ دلخواهبه مقدار کافی

طرز تهیه شیرینی وینی رنگی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی وینی رنگی خوشمزه ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل مواد یخچالی را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم مواد با دمای محیط کاملا هماهنگ شوند.

مرحله دوم

در این مرحله فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود. در ادامه کره نرم را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را درون الک می ریزیم.

مرحله سوم

حالا پودر قند را روی کره نرم الک می ریزیم، سپس وانیل را اضافه می کنیم و با دور تند همرن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط کره سفید و خامه ای شود. در ادامه سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله سفیده تخم مرغ را به همراه نمک به مخلوط کره اضافه می کنیم و مجددا با دور تند همزن برقی به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله پنجم

حالا آرد را کنترل شده به مخلوط سفیده تخم مرغ و کره اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم تا خمیری نرم و لطیف درون کاسه جمع شود. در ادامه همین حین رنگ خوراکی دلخواه را به خمیر اضافه می کنیم و هم می زنیم.

مرحله ششم

در این مرحله زمانی که رنگ خوراکی درون خمیر پخش شد مخلوط کردن خمیر را متوقف می کنیم. در ادامه خمیر شیرینی را درون قیف ماسوره ای با سر ماسوره گل رز می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله هشتم

حالا شیرینی را به فرم دلخواه درون سینی فر پایپ می کنیم، سپس به مدت ۵ دقیقه درون یخچال استراحت می دهیم تا شکل خود را از دست ندهند. در ادامه پس از گذشت این زمان سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله نهم

در این مرحله اجازه می دهیم شیرینی های وینی به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا بپزند. توجه داشته باشید زمان پخت شیرینی ها بیش از زمان تعیین شده نباشد به دلیل آن که شیرینی ها سریع می سوزند.

مرحله دهم

در نهایت پس از گذشت ۱۵ دقیقه سینی را از فر خارج می کنیم، سپس بدون دست زدن اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شود. در ادامه شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 22 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.