طرز تهیه کیک انار خوشمزه و مخصوص مناسب برای شب یلدا

طرز تهیه کیک انار

طرز تهیه کیک انار ساده طرز تهیه کیک با آب انار طرز تهیه کیک انار بدون فر طرز تهیه کیک انار بدون ژله کیک انار دونفره کیک انار قرمز طرز تهیه کیک انار بدون خامه طرز تهیه کیک انار با ژله

کیک انار از کیک ها بسیار خوشمزه و خاص ایرانی است که معمولا برای پذیرایی در بلندترین شب سال پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک انار در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک انار
آرد۲ پیمانه
شکر۱ پیمانه
روغن مایع¾ پیمانه
آب انار۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
عصاره وانیل۳ تا ۴ قطره
شکلات چیپسی¼ پیمانه
گاناشبه مقدار کافی

طرز تهیه کیک انار

مرحله اول

برای تهیه کیک انار خوشمزه ابتدا کار یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل به آن اضافه می کنیم. در ادامه با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه هم می زنیم تا مواد کرم رنگ و حجیم شود.

مرحله دوم

حالا روغن مایع را اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم، سپس آب انار را اضافه می کنیم. در ادامه به مدت ۱ دقیقه به هم زدن ادامه می دهیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود. حالا آرد و بکینگ پودر را باهم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط آرد را ۲ مرتبه الک می کنیم و مجددا درون الک می ریزیم و طی ۳ مرحله به مایه کیک اضافه می کنیم. در ادامه با لیسک به صورت دورانی و چرخشی در حد ترکیب شدن مواد مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه شکلات های چیپسی را درون مایه کیک می ریزیم و کمی مخلوط می کنیم، سپس یک قالب مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله با کره سرد کف قالب را چرب می کنیم و مقداری آرد کف قالب می پاشیم. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم و چند بار قالب را محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب های درون کیک ار بین برود.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را در طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کیک به طور کامل بپزد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه با یک خلال دندان یا سیخ چوبی کیک را تست می کنیم اگر پخته بود آن را از فر خارج می کنیم.

مرحله هفتم

در نهایت اجازه می دهیم کیک به طور کامل خنک شود. در ادامه آن را درون ظرف مورد نظر قرار می دهیم، سپس با گاناش و دانه های انار تزئین می کنیم. این کیک انار را در شب یلدا درست کنید و در کنار خانواده میل کنید. نوش جان.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در چهارشنبه 17 آذر 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.