طرز تهیه شیرینی زبان خوشمزه و مجلسی به روش گلپایگان

طرز تهیه شیرینی زبان خوشمزه و مجلسی به روش گلپایگان

طرز تهیه شیرینی زبان شیرینی زبان یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و بسیار قدیمی ایرانی است که با خمیر هزار لایه تهیه می شود. در سالیان گذشته شیرینی زبان به عنوان …

طرز تهیه شیرینی نخودچی بسیار فوری و خوشمزه در منزل

طرز تهیه شیرینی نخودچی بسیار فوری و خوشمزه در منزل

طرز تهیه شیرینی نخودچی شیرینی نخودچی یکی از انواع شیرینی های محبوب و بسیار پرطرفدار عید نوروز می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با وب سایت چی شی …

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ شیرینی پفکی که با نام مرنگ هم شناخته می شود یکی از شیرینی های ساده فرانسوی است که نیاز به پخت ندارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی …

طرز تهیه کوکی مارمالادی

کوکی مارمالادی , طرز تهیه کوکی مارمالادی , دستور پخت کوکی مارمالادی

کوکی مارمالادی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی مارمالادی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کوکی مارمالادی
آرد۴۰۰ گرم
خامه تر۲۰۰ گرم
مارگارین۲۰۰ گرم
مارمالاد سیببه مقدار کافی
پودر قندبرای تزیین

طرز تهیه کوکی مارمالادی

مرحله اول

برای تهیه کوکی مارمالادی ابتدا آرد را الک می کنیم، سپس به همراه خامه ترش و ماگارین نرم شده درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا خمیری یکدست و منسجم به دست بیاید.

مرحله دوم

در این مرحله خمیر را بین سلفون می پیچیم و به مدت ۲ الی ۳ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خمیر استراحت کند. پس از گذشت این زمان خمیر را از یخچال خارج کرده و آنرا به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم.

مرحله سوم

حالا خمیر ها را روی سطح کاغذ روغنی با ورنده به قطر نیم سانتی متر باز می کنیم، سپس خمیرها را به صورت مربع های ۴ در ۴ سانتی متر برش می زنیم و در صورت تمایل طرح دلخواه خود را روی خمیر ها ایجاد می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مقداری مارمالاد سیب (آموزش درست کردن مارمالاد سیب) در وسط خمیرها قرار می دهیم و آنها را به صورت قطری می پیچیم. اگر به تصویر بالا توجه کنید متوجه خواهید شد که پیچیدن کوکی ها بسیار ساده است.

مرحله پنجم

در این مرحله فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود، سپس درون سینی فر کاغذ روغنی قرار می دهیم. در ادامه کوکی ها را با کمی فاصله به ترتیب درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله سینی فر را درون فر قرار می دهیم و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اجازه می دهیم تا کوکی ها به طور کامل بپزند. در ادامه کوکی ها را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم خنک شوند، سپس درون ظرف می چینیم و با پودر قند تزیین می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 28 شهریور 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.