طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای رولت خامه ای یکی از انواع شیرینی های خامه ای و تَر بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان است که با دستورها و طرح های بسیار متنوعی تهیه …

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خاگینه قالبی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مخصوص ایرانی است که با روش های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه شیرینی مربایی مشهدی خانگی خوشمزه به روش آلمانی

طرز تهیه شیرینی مربایی مشهدی خانگی خوشمزه به روش آلمانی

طرز تهیه شیرینی مربایی شیرینی مربایی یکی از شیرینی های محبوب ایرانی است که مانند شیرینی نخودچی در عید نوروز برای پذیرایی استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه مافین شلیل

مافین شلیل , طرز تهیه مافین شلیل , دستور پخت مافین شلیل

مافین یا کاپ کیک ها، کیک های کوچکی هستند که در قالب یا کپسول های مافین تهیه می شود و برای پذیرایی به عنوان شیرینی نیز استفاده می شود. مافین شلیل یکی از انواع مافین ها است که شلیل داخل و روی کیک، بافت و طعم فوق العاده ای را ایجاد می کند. مافین شلیل را به راحتی می توان در منزل تهیه نمود. می توان به جای شلیل از هلو نیز استفاده کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مافین شلیل در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مافین شلیل
تخم مرغ۳ عدد
آرد۲۵۰ گرم معادل ۲ لیوان
ماست۲۵۰ گرم معادل ۱ لیوان
شلیل۳ عدد
روغن۱۰۰ میلی لیتر معادل نصف لیوان
شکر۱۸۰ گرم معادل ۱ لیوان
بکینگ پودر۱ قاشق مربا خوری
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری
پرک بادامجهت تزیین

طرز تهیه مافین شلیل

مرحله اول

برای تهیه مافین خوشمزه و مخصوص با طعم شلیل در ابتدای کار، یک کاسه بزرگ را برداشته و تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون آن می ریزیم و با همزن برقی حدود ۳ تا ۴ دقیقه می زنیم تا کاملا سفید و کشدار شود.

مرحله دوم

ماست و روغن را اضافه کرده و دوباره مخلوط می کنیم. آرد را با بکینگ پودر مخلوط کرده و الک می کنیم و به مواد اضافه می کنیم و در حد مخلوط شدن با همزن می زنیم. دو عدد از شلیل ها را شسته و پوست کنده و خرد می کنیم.

مرحله سوم

سپس به مواد اضافه می کنیم و با لیسک آرام مخلوط می کنیم. مواد را در قالب های مافین چرب و آرد پاشی شده یا درون کپسول های کاغذی می ریزیم. یک شلیل باقی مانده را برش های نازک زده و روی کیک می چینیم.

مرحله چهارم

سپس با پرک بادام اطرف آن را تزیین می کنیم. قالب ها را در فری که از قبل گرم شده است با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۵ دقیقه قرار می دهیم. سپس با خلال دندان چک می کنیم تا کاملا مغز پخت شود. از فر بیرون می آوریم.

مرحله پنجم

حالا کنار می گذاریم تا کاملا سرد شود و از قالب خارج کرده و در ظرف مورد نظر می چینیم و سرو می کنیم. این نکته قابل ذکر است که قبل از شروع کار، تمام مواد را از یخچال خارج کرده و می گذاریم به دمای محیط برسد. این کار در کیفیت کیک ها موثر است.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 3 شهریور 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.