طرز تهیه مندو خوشمزه غذای کره ای با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه مندو

طرز تهیه خمیر مندو کره ای طرز تهیه مکگولی طرز تهیه نودل قهوه ای طرز تهیه دوکبوکی طرز تهیه هوتوک کره ای طرز تهیه کوفته خمیری چینی طرز تهیه جاپچائه کره ای طرز تهیه مندو تصویری

مندو یکی از انواع غذاهای اصیل کره جنوبی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مندو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
پیازچهچند عدد
آرد۱ پیمانه
آبنصف پیمانه
نمکنوک قاشق چای خوری

طرز تهیه مندو

مرحله اول

برای تهیه مندو به روش کره ای ابتدا پیاز و پیازچه را شسته و به صورت ریز خرد می کنیم، سپس داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه گوشت چرخ کرده را به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که می توانیم ترکیب گوشت را به صورت خام استفاده کنیم و یا اینکه آنرا کمی تفت بدهیم که از خامی در بیاید. در ادامه نمک هم به آن اضافه می کنیم و به مقدار کم ادویه هم به آن می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله ترکیب گوشت را کنار می گذاریم و به سراغ آماده کردن خمیر می رویم. برای این منظور آرد را با نوک قاشق چایخوری نمک داخل یک کاسه مناسب ریخته و با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم

حالا کم کم به آن آب اضافه می کنیم تا زمانی که به شکل خمیر درآید و به دست نچسبد، سپس به اندازه گردو از خمیر برمی داریم و به شکل دایره در می آوریم، به صورتی که یک لایه نازک درست شود.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری از ترکیب گوشت چرخ کرده را داخل خمیر دایره شکل می ریزیم، به طوری که نصف خمیر را مواد ریخته و نصف دیگر را روی آن برمی گردانیم و بعد دو طرف خمیر را به هم می چسبانیم تا باز نشود.

مرحله ششم

می توانیم به شکل های دیگر هم دربیاوریم مثلا صدفی یا مثلثی. سپس خمیرها را روی یک توری که روی آب جوش قرار دارد به مدت ۲ ساعت می‌گذاریم تا بخار‌پز شود و یا می توانیم آن را در روغن سرخ کنیم و یا داخل فر بگذاریم تا پخته شود.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: آموزش آشپزی
بروز رسانی توسط در یکشنبه 14 آذر 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.