طرز تهیه خورش آلو اسفناج خوشمزه و مجلسی مازندرانی

طرز تهیه خورش آلو اسفناج خوشمزه و مجلسی مازندرانی

طرز تهیه خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از انواع خورش های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که می توانید آنرا به سلیقه خود با گوشت یا مرغ درست کنید، برای …

طرز تهیه سوپ مرغ مقوی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه سوپ مرغ مقوی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه سوپ مرغ سوپ مرغ یکی از انواع سوپ های خوشمزه و مقوی بین المللی است که در کشورهای مختلف با رسپی های متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای مجلسی و خوشمزه ترکیه ای

طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای مجلسی و خوشمزه ترکیه ای

طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای دلمه فلفل دلمه ای یکی از انواع دلمه های خوشمزه و متفاوت ایرانی است که با مواد متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی …

طرز تهیه مشکوفی

طرز تهیه مشکوفی مرحله به مرحله سه رنگ ساده با نشاسته شکلاتی برشی بروجردی دونفره

مشکوفی یک دسر سنتی ایرانی و از شهر مازندران است که تقریبا مشابه فرنی طبخ می شود. پایه این دسر از نشاسته و شیر تهیه می شود که می توان با زعفران دم کرده یا پودر کاکائو آن را یک یا دو رنگ تهیه و سرو نمود. این دسر را می توان برای افطار ماه مبارک رمضان تهیه نمود. همچنین این دسر را می توان در مهمانی ها و جشن ها سرو کرد. می توان این دسر را با استفاده از اضافه کردن پودر ژلاتین، به صورت قالبی یا تک نفره تهیه نمود. می توان برای رنگی کردن دسر غیر از زعفران یا پودر کاکائو از رنگ های مجاز خوراکی یا عصاره غلیظ لبو استفاده کرد و به سفره افطار تنوع بخشید. برای مشاهده آموزش طرز تهیه مشکوفی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم مشکوفی
شیر۲ لیوان
نشاسته گندم۲ قاشق سوپ خوری
شکربه مقدار دلخواه
گلابیک چهارم لیوان
پودر هلنصف قاشق چای خوری
کره۲۵ گرم
زعفران دم کرده غلیظ۳ قاشق غذا خوری

طرز تهیه مشکوفی

مرحله اول

برای تهیه دسر مشکوفی خوشمزه به روش شمالی در ابتدای کار یک قابلمه بر می داریم. شیر سرد را اضافه کرده و نشاسته را در شیر سرد حل می کنیم. سپس به مقدار دلخواه شکر می ریزیم. و روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که مقدار شکر در این دسر مانند شله زرد سلیقه ای است و می توانیم به سلیقه خود آنرا کم یا زیاد کنیم. پس از اضافه کردن شکر، مدام دسر را هم می زنیم تا غلیظ شود و شکل فرنی را به خود بگیرد.

مرحله سوم

در این مرحله، گلاب و پودر هل را اضافه کرده و اجازه می دهیم کمی حرارت ببیند. در آخر زعفران را اضافه می کنیم. سپس از روی حرارت برداشته و در کاسه مناسب سرو می کنیم. کمی که از دما افتاد با گل محمدی خشک و پودر پسته آن را تزیین می کنیم.

مرحله چهارم

می توان به جای زعفران از پودر کاکائو استفاده کرد. می توان مقدار مشکوفی را نصف کرد و نصف آن را کاکائویی و نصف دیگر آن را زعفرانی درست کرد و موقع ریختن در ظرف سرو، همزمان اضافه کرد تا دسر دو رنگ شود.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.