طرز تهیه پنکیک رولی خوشمزه مناسب برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه پنکیک رولی خوشمزه مناسب برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه پنکیک رولی پنکیک یک صبحانه اروپایی است که در تابه طبخ می شود و با میوه های مختلف، عسل، شکلات آب شده و مغزیجات متنوع تزیین و سرو می شود. …

طرز تهیه شیرینی ساوارین خوشمزه و مجلسی به روش فرانسوی

طرز تهیه شیرینی ساوارین خوشمزه و مجلسی به روش فرانسوی

طرز تهیه شیرینی ساوارین شیرینی ساوارین یکی از انواع شیرینی ها ساده و بسیار خوشمزه فرانسوی است که معمولا برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه شیرینی موسوی خوشمزه و ساده به روش ارومیه

طرز تهیه شیرینی موسوی خوشمزه و ساده به روش ارومیه

طرز تهیه شیرینی موسوی شیرینی موسوی یکی از انواع شیرینی های سنتی استان آذربایجان است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه شیرینی صدفی

طرز تهیه شیرینی صدفی قالب شیرینی صدفی شیرینی صدفی فرانسوی شیرینی صدفی هندی

شیرینی صدفی، یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد تهیه نمود. این شیرینی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه محسوب می شود. و می توان با تهیه خمیر آن، در دو طعم ساده و نسکافه ای تهیه نمود. مواد بین آن از شکلات صبحانه قرار می دهیم. این شیرینی پفکی و سبک و خوشمزه است و با مواد کم تعداد زیادی شیرینی به ما می دهد.

مواد لازم شیرینی صدفی
کره۱۷۰ گرم
پودر قند۸۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
وانیل۱ پنس
آرد۲۵۰ گرم
شکلات صبحانه یا نوتلابه مقدار کافی
نسکافه۱ قاشق چایخوری

دستور پخت شیرینی صدفی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی صدفی خوشمزه ابتدا کره و پودر قند را درون یک کاسه می ریزیم. سپس با همزن برقی می زنیم تا سبک و نرم شود. تخم مرغ را درون آن می شکنیم. سپس وانیل را به آن اضافه می کنیم و با همزن می زنیم تا روشن شود.

مرحله دوم

سپس آرد را الک کرده و کم کم به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. یک قیف مخصوص شیرینی پزی یا خامه را برداشته و ماسوره شکوفه سر آن قرار می دهیم. مواد را داخل قیف می ریزیم. کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می کنیم.

مرحله سوم

سپس با ماسوره و قیف شیرینی ها را روی سینی فر به صورت شکوفه پایپ می زنیم. در ادامه نسکافه را به همراه یک قاشق غذا خوری آب جوش داخل یک ظرف مناسب ترکیب می کنیم، به صورتی که نسکافه به طور کامل حل شود.

مرحله چهارم

در این مرحله نسکافه را به خمیر اضافه می کنیم. این بخش از خمیر طعم نسکافه ای می شود. با آن تعدادی شکوفه هم روی کاغذ روغنی می زنیم. در ادامه فر را باید از ۱۰ دقیقه قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن کنیم تا گرم شود.

مرحله پنجم

سینی شیرینی ها را درون فر با همان دما به مدت ۲۵ دقیقه قرار می دهیم. شیرینی ها را بیرون آورده و صبر می کنیم تا سرد شود. یکی از شیرینی ها را برداشته و روی سطح صاف آن، شکلات صبحانه می مالیم. سپس شیرینی دیگر را روی آن قرار می دهیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 11 اسفند 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.