طرز تهیه سرویسی گوشت خوشمزه و مخصوص به روش قشم

طرز تهیه سرویسی گوشت

طرز تهیه سرویسی گوشت سرویس قشم ساندویچ xvc jidi sv dsd   aj

سرویسی گوشت یکی از انواع غذاهای سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای جنوبی کشور می باشد. این غذای خوشمزه که با سرویس گوشت یا سرویسی گوشت شناخته می شود را با طعم های متنوعی می توانیم تهیه کنید. البته اگر بخواهیم این غذا را به سبک جنوبی درست کنید باید آنرا به صورت تندتر از غذاهای معمولی درست کنیم. سرویسی گوشت را می توانیم به سلیقه خود با نان یا برنج سرو کنیم، برای مشاهده این آموزش آشپزی جنوبی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوساله۵۰۰ گرم
گوجه فرنگی۶ عدد متوسط
پیاز۲ عدد درشت
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
روغن مایعبه مقدار کافی

دستور پخت سرویسی گوشت

مرحله اول

برای تهیه سرویسی گوشت به روش قشم ابتدا گوشت را روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و به صورت مکعبی (ریزتر از قیمه) ریز خرد می کنیم و در کاسه ای می ریزیم. پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و رنده ریز می کنیم.

مرحله دوم

سپس به گوشت اضافه می کنیم و کمی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه مقداری فلفل سیاه و نمک روی گوشت می پاشیم و خوب گوشت ها را زیر و رو می کنیم تا به طور کامل با ادویه ها ترکیب و طعم دار شود.

مرحله سوم

در این مرحله روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و داخل یخچال قرار می دهیم تا یک شب تا صبح استراحت کند و گوشت ها مزه دار شود. برای تهیه سرویسی گوشت بهتر است از گوشتی استفاده کنیم که کمی چربی نیز داشته باشد.

مرحله چهارم

سپس داخل تابه ای کمی روغن می ریزیم و کاسه محتوی گوشت ها را از یخچال بیرون می آوریم و گوشت ها را داخل تابه بهمراه پیازها می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب گوشت ها کاملا کشیده شود و کمی برشته شوند.

مرحله پنجم

بعد نصف لیوان آب روی آن می ریزیم و در تابه را می گذاریم و حرارت را بسیار کم می کنیم و اجازه می دهیم تا کاملا گوشت ها به مرور زمان بپزند. اگر حرارت زیاد باشد آب گوشت خشک می شود و گوشت ها نپخته باقی می مانند.

مرحله ششم

به همین دلیل مجبور می شوید مجددا آب داغ به آن اضافه کنید که باعث می شود روی طعم غذا تاثیر منفی بگذارد. پس از ابتدا حرارت را بسیار کم کنید تا با مشکل روبه رو نشوید.گوجه فرنگی ها را می شوییم و پوست روی آن ها را می گیریم.

مرحله هفتم

سپس روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و زمانیکه گوشت پخته شده بود به غذا اضافه می کنیم و حرارت را بلافاصله زیاد می کنیم تا گوجه رنگی ها داخل غذا آب نیندازند و زود پخته شوند.تقریبا ۱۵ دقیقه بعد از افزودن گوجه ها سرویسی گوشت ما آماده شده است.

مرحله هشتم

همانطور که در ابتدا هم ذکر کردیم اگر اصل این غذا رو می خواهید میل کنید باید تند باشد، پس در صورت تند نبودن مجددا در اخر پخت به آن فلفل اضافه می کنیم و در ظرف مورد نظر می ریزیم و همراه با پلو یا نان نوش جان کنید.نوش جان

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد امتیاز: 4

ممنون که اولین امتیاز را دادید!

دسته بندی: آموزش آشپزی
بروز رسانی توسط در یکشنبه 2 آذر 1399
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.