طرز تهیه شیرینی موسوی خوشمزه و ساده به روش ارومیه

طرز تهیه شیرینی موسوی خوشمزه و ساده به روش ارومیه

طرز تهیه شیرینی موسوی شیرینی موسوی یکی از انواع شیرینی های سنتی استان آذربایجان است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه نان پاپیون خوشمزه و ساده مناسب برای صبحانه

طرز تهیه نان پاپیون خوشمزه و ساده مناسب برای صبحانه

طرز تهیه نان پاپیون نان پاپیونی یکی از انواع نان های ساده و خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه کرپ وانیلی خوشمزه و ساده برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه کرپ وانیلی خوشمزه و ساده برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه کرپ وانیلی قبل از این که شما بخواهید یک کرپ خوشمزه بپزید یا حتی اصلا قبل از این که برای بار اول آن را میل کنید، شاید به نظر شما …

طرز تهیه ترافل شکلاتی

طرز تهیه ترافل شکلاتی با کیک بدون فر با بیسکویت پتی بور xvc jidi jvhtg a ghjd

ترافل شکلاتی یکی از انواع شکلات های خوشمزه بین المللی است که معمولا در کنار چای سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترافل شکلاتی
پودر کیک اسفنجی۳ لیوان
خامه۱ پاکت
شکلات شیری۱۵۰ گرم
شکلات تخته ای۵۰ گرم
پودر پسته½ لیوان
مغر گردو¼ لیوان
قهوه فوری۱ قاشق چایخوری
شکلات شیری برای تزیین۲۰۰ گرم
شکلات تخته ای برای تزیین۵۰ گرم

دستور تهیه ترافل شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه ترافل شکلاتی خوشمزه ابتدا کیک اسفنجی ساده یا کاکائویی را با دست خرد می کنیم تا کاملا یکدست شود، سپس به همراه پودر پسته، گردوی خرد شده و قهوه داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله خامه را داخل شیرجوش می ریزیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا خامه کمی گرم شود. نکته مهم در این مرحله این است که قبل از اینکه خامه به جوش بیاید باید آنرا با شکلات شیری ترکیب کنیم تا شکلات را ذوب کند.

مرحله سوم

حالا مخلوط خامه و شکلات شیری را روی مخلوط پودر کیک می ریزیم و مخلوط می کنیم تا کاملا مواد منسجم شود، سپس کاسه حاوس مواد را داخل یخچال می گذاریم تا سرد شود. سپس از یخچال بیرون می آوریم و به اندازه یک گردو از آن بر می داریم.

مرحله چهارم

حالا با دست به صورت دایره به آن حالت می دهیم و در ظرفی آن ها را می چینیم و مجددا داخل یخچال می گذاریم. شکلات شیری را داخل کاسه ای خرد می کنیم و روی بخار کتری در حال جوشیدن قرار می دهیم تا آب شود.

مرحله پنجم

بعد شکلات تخته ای را داخل کاسه ای می گذاریم و به روش بن ماری روی بخار آب کتری یا سماور می گذاریم تا آن هم آب شود. کیک های دایره ای را از داخل یخچال بیرون می آوریم و هر کدام را داخل یکی از شکلات های شیری یا کاکائویی بن ماری شده قرار می دهیم.

مرحله ششم

پس از اینکه به خوبی به شکلات آغشته شدند، ترافل ها را روی کاغذ روغنی آن ها را قرار می دهیم و بعد روی آن ها را با ترافل تزئین می کنیم و در ظرف مورد نظر می چینیم و مجددا داخل پخچال قرار می دهیم تا خنک شوند.نوش جان

آخرین بروز رسانی در : شنبه 1 آذر 1399
           
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.