طرز تهیه سمبوسه با ساندویچ ساز به صورت فوری و خوشمزه

طرز تهیه سمبوسه با ساندویچ ساز به صورت فوری و خوشمزه

طرز تهیه سمبوسه با ساندویچ ساز سمبوسه خوراکی بسیار خوشمزه و سریع است که در نواحی جنوبی ایران بیشتر تهیه می ‌شود که در حداقل زمان آماده می‌ شود. سمبوسه غذایی با …

طرز تهیه آب دوغ خیار سنتی و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه آب دوغ خیار سنتی و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه آب دوغ خیار آبدوغ خیار یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که بیشتر در فصل تابستان تهیه می شود، برای مشاهده این اموزش در ادامه با سایت …

طرز تهیه سمبوسه عربی خوشمزه و مخصوص با طعم عالی

طرز تهیه سمبوسه عربی خوشمزه و مخصوص با طعم عالی

طرز تهیه سمبوسه عربی سمبوسه عربی یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با چی شی …

طرز تهیه سوپ کدو سبز

طرز تهیه سوپ کدو سبز رژیمی برای کودک با شیر و کاری برای نوزاد xvc jidi s   n  sfc

سوپ کدو سبز یکی از انواع سوپ های خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده  این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو سبز۱ عدد
سیب زمینی۱ عدد کوچک
هویج۱ عدد متوسط
پیاز۱ عدد
کرفس۱ عدد
سیر۱ حبه
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
کره۲ قاشق غذاخوری
آرد سفید۲ قاشق غذاخوری
آب گرم۶ لیوان
شیر۱ لیوان
جعفری یا شوید۱ لیوان
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پاپریکابه مقدار کافی

دستور پخت سوپ کدو سبز

مرحله اول

برای تهیه سوپ کدو سبز ابتدا سیب زمینی،کدو،سیر،هویج را پوست می گیریم و همراه کرفس آن ها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه تک تک سبزیجات را ریز خرد می کنیم و جدا هر کدام را در گوشه ای از تخته قرار می دهیم.

مرحله دوم

پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی ریز خرد می کنیم.قابلمه ای را روی حرارت کم قرار می دهیم و روغن زیتون و ۱ قاشق کره را داخل آن می ریزیم و پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیازها سبک شوند .

مرحله سوم

بعد کرفس، هویج، سیب زمینی و سیرهای خرد شده را می افزاییم و به مدت ۲ دقیقه تفت می دهیم و بعد کدوها را اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم و ۶ لیوان آب را نیز به مواد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا با حرارت ملایم پخته شوند.

مرحله چهارم

سپس زمانی که سبزیجات به طور کامل پخته شدند آن ها را از صافی رد می کنیم و آب آن ها را نگه می داریم و کنار می گذاریم. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری کره باقیمانده را داخل قابلمه ای می ریزیم و آرد را به آن می افزاییم.

مرحله پنجم

سپس مداوم تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود و بعد آب سبزیجات را مجددا داخل قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم تا بجوش بیاید و ۲ دقیقه بجوشد و مداوم هم می زنیم و شیر و سبزیجات پخته شده را اضافه می کنیم.

مرحله ششم

سپس صبر می کنیم تا ۵ دقیقه مواد با یکدیگر پخته شوند و در آخر جعفری،شوید،فلفل،پاپریکا و نمک غذا را اضافه می کنیم و ۳ دقیقه بعد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و سوپ کدو سبز آماده شده را در ظرف مورد نظر می ریزیم و نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 24 آبان 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.