طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای مجلسی و خوشمزه ترکیه ای

طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای مجلسی و خوشمزه ترکیه ای

طرز تهیه دلمه فلفل دلمه ای دلمه فلفل دلمه ای یکی از انواع دلمه های خوشمزه و متفاوت ایرانی است که با مواد متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی …

طرز تهیه اکبر جوجه خانگی خوشمزه و مخصوص به روش گلوگاه

طرز تهیه اکبر جوجه خانگی خوشمزه و مخصوص به روش گلوگاه

طرز تهیه اکبر جوجه اکبر جوجه یکی از انواع غذاهای پر طرفدار و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرستان گلوگاه می باشد. این غذای خوشمزه که یکی از اصیل …

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری خوشمزه و مخصوص زعفرانی

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری خوشمزه و مخصوص زعفرانی

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ زرشک پلو با مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه یکی از مجلسی …

طرز تهیه پیتزا صبحانه

طرز تهیه پیتزا صبحانه بدون فر با پنیر صبحانه معمولی سفید با خمیر آماده نمناک xvc jidi  djch wfphki

پیتزا صبحانه یکی از انواع پیتزاهای بین المللی است که با مواد متنوعی در منزل تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
تخم مرغ۲ عدد
ژامبون۲ ورق
گوجه فرنگی۲ عدد
پنیر پیتزا یا پینر ساده۱۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
نان تافتون کوچک۲ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

دستور پخت پیتزا صبحانه

مرحله اول

برای تهیه پیتزا صبحانه خوشمزه ابتدا گوجه فرنگی ها را می شوییم و پوست می گیریم و رنده ریز می کنیم و تابه ای را روی حرارت قرار می دهیم و گوجه فرنگی ها را داخل آن می ریزیم و تفت می دهیم تا خوب سرخ شوند.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم تا آب گوجه فرنگی ها کشیده شود و بعد فلفل ،آویشن و نمک را می افزاییم و تفت می دهیم و تابه را از روی حرارت بر می داریم. سس آماده شده را روی نان تافتون یا پیتا می ریزیم و به صورت یکدست پخش می کنیم.

مرحله سوم

حالا بدون آنکه روغن داخل تابه بریزیم نان را آرام داخل تابه ای متناسب با اندازه نان (اگر نان ها بزرگ بود انها را برش می زنیم یا تا می کنیم) قرار می دهیم و تخم مرغ ها را روی نان می شکنیم و درب تابه را می گذاریم تا به مدت ۳ دقیقه تخم مرغ ها بپزند.

مرحله چهارم

سپس درب تابه را بر می داریم و اگر تخم مرغ ها کاملا خودشان را گرفته بودند ژامبون یا پپرونی ها را روی آن می چینیم و بعد پنیر رنده شده را می ریزیم و آویشن و فلفل و کمی نمک روی آن می پاشیم و درب تابه را مجددا می گذاریم تا پنیر آب شود و پیتزا آماده نوش جان کردن باشد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 21 آبان 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.