طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه حلوای هویج حلوای هویج یکی از انواع حلواهای خوشمزه و خوشرنگ ایرانی است که معمولا برای مراسم های مذهبی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه کوکو مرغ اصیل رشتی خوشمزه و مجلسی شمالی

طرز تهیه کوکو مرغ اصیل رشتی خوشمزه و مجلسی شمالی

طرز تهیه کوکو مرغ کوکوی مرغ یکی از انواع کوکوهای پر طرفدار ایرانی است که می توانید از آن به عنوان یک شام یا ناهار فوری استفاده کنید، برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه عدسی صبحانه ساده خوشمزه و مجلسی سنتی اصفهانی

طرز تهیه عدسی صبحانه ساده خوشمزه و مجلسی سنتی اصفهانی

طرز تهیه عدسی عدسی یکی از انواع آش های اصیل و سنتی ایرانی است که به عنوان صبحانه سرو می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی سنتی در ادامه با سایت تفریحی …

طرز تهیه گل کلم سوخاری

طرز تهیه گل کلم سوخاری در فر ساده سرخ شده سس سرآشپزباشی رژیمی هانی شف  g  gl s ohvd

گل کلم سوخاری یکی از انواع غذاهای خوشمزه فست فودی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
گل کلم½ گل کلم متوسط
تخم مرغ۲ عدد
جوش شیرین½ قاشق چایخوری
آرد سفید۱ لیوان
آرد سوخاری۱ لیوان
پودر سیر و فلفل قرمزبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت گل کلم سوخاری

مرحله اول

برای تهیه گل کلم سوخاری خوشمزه ابتدا گل کلم را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم و پس از شستشو کنار می گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود. در ادامه ۱ لیوان آب به همراه جوش شیرین داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و ۱ قاشق چایخوری نمک اضافه می کنیم. پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، گل کلم های خرد شده را به آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم ۳ دقیقه درون آب جوش بمانند.

مرحله سوم

پس از گذشت ۳ دقیقه گل کلم ها را آبکشی می کنیم و اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود. حالا آرد سفید را به همراه مقداری پودر سیر، فلفل قرمز، فلفل سیاه، زردچوبه و نمک ترکیب می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد سوخاری را و تخم مرغ ها را نیز به صورت جداگانه داخل دو کاسه می ریزیم. در ادامه تخم مرغ ها را با یک چنگال به خوبی ترکیب می کنیم تا از حالت لختگی خارج شوند، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حالا به اندازه ای روغن داخل تابه می ریزیم که گل کلم ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند. در ادامه گل کلم ها را به ترتیب در آرد سفید می غلطانیم، سپس در تخم مرغ می زنیم و در پایان در آرد سوخاری می غلطانیم.

مرحله ششم

حالا در روغن داغ می اندازیم تا به طور کامل سرخ شوند. پس از اینکه گل کلم ها کاملا طلایی شدند، آنها را از روغن خارج می کنیم و روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود، سپس به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.