طرز تهیه کتلت اصفهانی خوشمزه و مخصوص با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه کتلت اصفهانی خوشمزه و مخصوص با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه کتلت اصفهانی کتلت اصفهانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر اصفهان می باشد. این کتلت خوشمزه شباهت زیادی به کتلت گوشت …

طرز تهیه سبزی پلو دامغانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه سبزی پلو دامغانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه سبزی پلو دامغانی سبزی پلو دامغانی یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه شهر دامغان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه پیتزا پپرونی خوشمزه و مخصوص فست فودی آمریکایی

طرز تهیه پیتزا پپرونی خوشمزه و مخصوص فست فودی آمریکایی

طرز تهیه پیتزا پپرونی پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاهای محبوب ایتالیا می باشد که به عنوان یک غذای بین المللی در تمام جهان شناخته شده می باشد. این پیتزا به دلیل …

طرز تهیه جوجه کباب ترکیه ای

طرز تهیه جوجه کباب ترکیه ای استانبولی رستورانی با سبزیجات

جوجه کباب ترکیه ای یکی از انواع کباب های خوشمزه کشور ترکیه است که با سبزیجات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ۲ عدد کامل
پیاز۳ عدد بزرگ
فلفل دلمه ای رنگی۳ عدد
ماست پرچرب۴ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش۲ قاشق غذاخوری
پودر سیر½ قاشق چایخوری
پودر پیاز½ قاشق چایخوری
پودر پاپریکا½ قاشق چایخوری
پودر تخم گشنیز½ قاشق چایخوری
پودر زیره½ قاشق چایخوری
فلفل سیاه½ قاشق چایخوری
نمک۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون¼ پیمانه

دستور پخت جوجه کباب ترکیه ای

مرحله اول

برای تهیه جوجه کباب ترکیه ای ابتدا یک عدد از پیازها را به صورت خلالی خرد می کنیم و داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم. در ادامه ماست پرچرب را به همراه رب گوجه فرنگی و آب لیمو ترش به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله روغن زیتون را به همراه پودر سیر، پودر پیاز، پودر پاپریکا، پودر تخم گشنیز، پودر زیره و مقداری فلفل سیاه و نمک به کاسه حاوی مواد اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله سوم

در این مرحله گوشت مرغ را به صورت جوجه کبابی خرد می کنیم و به کاسه حاوی مواد اضافه می کنیم، سپس با دیگر مواد به خوبی ترکیب می کنیم تا مواد طعم دهنده به صورت کامل به تمام نقاط گوشت مرغ آغشته شوند.

مرحله چهارم

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا گوشت مرغ طعم دار شود. پس از اینکه گوشت مرغ به خوبی استراحت کرد، فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله پیازهای باقیمانده و فلفل دلمه ای ها را به صورت مکعبی درشت خرد می کنیم. حالا بین هر قطعه گوشت مرغ مقداری فلفل دلمه ای یا پیاز قرار می دهیم و به همین صورت تمام مواد را به سیخ می کشیم.

مرحله ششم

حالا سینی فر را کمی چرب می کنیم و سیخ های کباب را داخل سینی فر می چینیم. در ادامه روی سینی فر را با فویل آلومینیومی می پوشانیم و چند سوراخ روی فویل ایجاد می کنیم، سپس درون فر قرار می دهیم تا کباب اماده شود.

مرحله هفتم

پس از گذشت ۱۵ دقیقه سینی فر را خارج می کنیم و فویل آلومینیومی را از روی سینی باز می کنیم.  در ادامه از آبی که زیر کباب ها جمع شده است با قاشق روی کباب های می ریزیم و در صورت تمایل چند عدد گوجه فرنگی ها داخل سینی فر می چینیم.

مرحله هشتم

در این مرحله سینی فر را مجددا درون فر قرار می دهیم تا کباب ها رنگ بگیرند. خارج کردن کباب ها از فر سلیقه ای است، می توانید بگذارید تا خشک شوند یا انها را به صورت آبدار از فر خارج کنید. در پایان جوجه کباب را به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 15 شهریور 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/waad_murshid
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.