لیست آموزش تهیه غذا با گوشت چرخ کرده برای شام و ناهار

لیست آموزش تهیه غذا با گوشت چرخ کرده برای شام و ناهار

غذا با گوشت چرخ کرده گوشت چرخ کرده یکی از مواد غذایی بسیار پر مصرف در سراسر جهان است که با آن غذاهای بسیار خوشمزه و متنوعی تهیه می شود. گوشت چرخ …

طرز تهیه جگر کبابی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه جگر کبابی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه جگر کبابی جگر کبابی یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با روش های متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی …

طرز تهیه پوره سیب زمینی خوشمزه و مجلسی اصل فرانسوی

طرز تهیه پوره سیب زمینی خوشمزه و مجلسی اصل فرانسوی

طرز تهیه پوره سیب زمینی پوره سیب زمینی یکی از میان وعده های خوشمزه بین المللی است که معمولا در کنار دیگر غذاها سرو می شود. پوره سیب زمینی معمولا برای تزیین …

طرز تهیه مرغ لونگی

طرز تهیه مرغ لونگی سبزی لونگی با مرغ تکه ای افغانی غذاهای محلی آستارا xvc jidi lvy g k d

مرغ لَوَنگی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی ایرانی است که اصالت آن متعلق به شمال کشور می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
مرغ متوسط۱ عدد
مغز گردو۱۵۰ گرم
پیاز۲ عدد متوسط
رب ازگیل یا رب انار۴ قاشق غذاخوری
زرشک۲ قاشق غذاخوری
سیر۲ حبه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

دستور پخت مرغ لونگی

مرحله اول

برای تهیه مرغ لونگی خوشمزه ابتدا مرغ را می شوییم و خشک می کنیم، سپس رب ازگیل را داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم. در ادامه یک فنجان آب به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس مرغ را دورن کاسه حاوی رب ازگیل قرار می دهیم و با دست یا برس از مخلوط رب و آب روی قسمت های داخلی و خارجی بدن مرغ ماساژ می دهیم تا طعم دار شود.

مرحله سوم

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مرغ به طور کامل طعم دار شود. پس از گذشت این زمان کاسه حاوی مرغ را از یخچال خارج می کنیم، سپس مرغ را از کاسه خارج می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مغز گردوی خرد شده را به همراه زرشک به مخلوط آب و رب ازگیل باقیمانده در کاسه اضافه می کنیم. سپس سیر و پیاز را رنده می کنیم و به سلیقه خود به صورت خام یا تفت داده شده به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم و مواد را با دست مخلوط می کنیم تا حالتی خمیری به خود بگیرند. در ادامه فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود، سپس به سراغ اماده کردن مرغ می رویم.

مرحله ششم

در این مرحله نصف مخلوط گردو رب ازگیل را داخل شکم مرغ می ریزیم و شکم مرغ را می دوزیم. سپس یک ظرف پیرکس مناسب را با روغن چرب می کنیم و مرغ را درون ظرف قرار می دهیم. باقیمانده مواد را در کنار مرغ می ریزیم.

مرحله هفتم

حالا نصف استکان آب هم اضافه می کنیم و روی ظرف را با فویل آلومینیومی می پوشانیم و به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت درون فر قرار می دهیم. در پایان برای رنگ گرفتن روی مرغ فویل را باز می کنیم و چند دقیقه گریل را روشن می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 29 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/azin_cook
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.