طرز تهیه اکبر جوجه با شیر خوشمزه و ساده به روش شمالی

طرز تهیه اکبر جوجه با شیر خوشمزه و ساده به روش شمالی

طرز تهیه اکبر جوجه با شیر اکبر جوجه با شیر یکی از رسپی های این غذای خوشمزه است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای بال کباب مرغ ترکیه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور ترکیه است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه موجور خوشمزه و مخصوص کوکوی اصیل ترکیه ای

طرز تهیه موجور خوشمزه و مخصوص کوکوی اصیل ترکیه ای

طرز تهیه موجور موجور ترکیه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه ترکیه ای است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی …

طرز تهیه کتلت مرغ و گوشت

طرز تهیه کتلت مرغ و گوشت , دستور پخت کتلت مرغ و گوشت

کتلت مرغ و گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت مرغ و گوشت در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
سینه مرغ۳۰۰ گرم
دنبه گوسفندی۵۰ گرم
پیاز۲ عدد
سیب زمینی۱ عدد
تخم مرغ۱ عدد
آرد نخودچی۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه کتلت مرغ و گوشت

مرحله اول

برای تهیه کتلت مرغ و گوشت مجلسی در ابتدای کار سینه مرغ و دنبه گوسفندی را چرخ می کنیم، سپس به همراه گوشت چرخ کرده درون یک کاسه می ریزیم و کمی مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند.

مرحله دوم

در این مرحله پیازها را با رنده متوسط رنده می کنیم، سپس آب اضافی شان را می گیریم. در ادامه سیب زمینی را به همین صورت رنده کرده و آب اضافی اش را می گیریم، سپس به همراه پیاز به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا تخم مرغ و آرد نخودچی را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه کرده و مواد را به مدت ۷ دقیقه با دست ورز می دهیم تا کاملا منسجم و چسبناک شود، سپس روی کاسه را با سلفون پوشانده و در یخچال قرار می دهیم.

مرحله چهارم

پس از گذشت یک ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود.

مرحله پنجم

حالا به اندازه یک گردو از مواد بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل می دهیم، سپس با کف دست آنرا فشار می دهیم و درون روغن داغ می اندازیم تا سرخ شود. هر سمت کتلت را باید حدودا ۵ دقیقه سرخ کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه یک سمت کتلت سرخ شد، آنرا بر می گردانیم تا سمت دیگرش نیز سرخ شود. تمام مایه کتلت را به همین صورت سرخ می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه مخلفات دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 5 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.