طرز تهیه نان تست ساده خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه نان تست ساده خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه نان تست نان تست یکی از انواع نان های بسیار پر مصرف در سراسر جهان است که در میان ایرانیان هم از محبوبیت خاصی برخوردار است. این نان خوشمزه معمولا …

طرز تهیه بورک هویج

طرز تهیه بورک هویج , دستور پخت بورک هویج

بورک هویج یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده کشور ترکیه است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بورک هویج در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
خمیر یوفکا۶ تا ۸ عدد
هویج۳ عدد
گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
پیاز۱ عدد بزرگ
نمک، فلفل سیاه و روغنبه مقدار کافی
مواد رومال
تخم مرغ۱ عدد
روغن۱ استکان
شیر۱ استکان

طرز تهیه بورک هویج

مرحله اول

برای تهیه بورک هویج به روش ترکیه ای در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همراه کمی روغن در یک تابه مناسب می ریزیم. در ادامه تابه را روی حرارت قرار داده و پیاز را به خوبی تفت می دهیم تا سبک شود.

مرحله دوم

در این مرحله گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه می افزاییم و به خوبی تفت می دهیم تا گوشت تغییر رنگ دهد. در ادامه هویج ها را پوست گرفته و درون تابه رنده می کنیم، سپس کمی تفت می دهیم.

مرحله سوم

حالا کمی نمک اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا آب اضافی درون تابه کشیده شود، سپس تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مواد خنک شوند. در ادامه برای تهیه سس تخم مرغ، روغن و شیر را به خوبی با هم ترکیب می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله یک عدد خمیر یوفکا روی سطح کار قرار می دهیم و روی آن از سس می مالیم، سپس مقداری از مخلوط گوشت چرخ کرده و هویج به صورت طولی روی آن قرار داده و به صورت رولی خمیر را جمع می کنیم.

مرحله پنجم

تمام خمیرهای یوفکا را به همین صورت آماده می کنیم، سپس یک قالب گرد را با کمی روغن چرب می کنیم. در ادامه خمیرهای رول شده را به صورت حلزونی درون قالب قرار داده و بین شان را با سس کاور می کنیم تا به هم بچسبند.

مرحله ششم

در این مرحله فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانیتگراد روشن می کنیم تا گرم شود، سپس باقیمانده سس را به صورت پخش روی خمیر می ریزیم و درون فر قرار می دهیم تا روی بورک طلایی شود. در نهایت بورک هویج را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 31 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.