طرز تهیه خورش آلبالو خوشمزه و مجلسی خانگی با گوشت مرغ

طرز تهیه خورش آلبالو خوشمزه و مجلسی خانگی با گوشت مرغ

طرز تهیه خورش آلبالو این خورش یکی از خورش های خوشمزه و در عین حال با طعم متفاوت است. طعم آن به خاطر وجود آلبالو و شکر، ملس است. این خورش را …

طرز تهیه پیتزا مرغ تابه ای خوشمزه و مخصوص مثل بیرون

طرز تهیه پیتزا مرغ تابه ای خوشمزه و مخصوص مثل بیرون

طرز تهیه پیتزا مرغ تابه ای پیتزا مرغ تابه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه …

طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و پفکی به روش رستورانی

طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و پفکی به روش رستورانی

طرز تهیه پیاز سوخاری پیاز سوخاری یکی از انواع پیش غذاهای محبوب در سراسر جهان است و بیشتر در کنار غذاهای فست فودی سرو می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه بورک مرغ

طرز تهیه بورک مرغ ترکیه ای بدون یوفکا تزیین وکدو با نان لواش خانم آزاد f v lvy

بورک مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور ترکیه می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ۴۰۰ گرم
قارچ۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۱ پیمانه
خمیر یوفکا۱۲ عدد
پیاز۱ عدد کوچک
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت بورک مرغ و قارچ

مرحله اول

برای تهیه بورک مرغ ترکیه ای ابتدا سینه مرغ را به همراه ۲ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه پیاز را ۴ قاچ می کنیم و به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به قابلمه اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

پس از اینکه گوشت مرغ به طور کامل پخت، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم، سپس گوشت مرغ را از قابلمه خارج می کنیم و به صورت ریش ریش خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه قارچ ها را به صورت ورقه ای یا نگینی خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله قارچ های خرد شده را به همراه مقدار کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم تا آب اضافی قارچ ها کشیده شود و به طور کامل سرخ شوند، سپس گوشت مرغ ریش ریش شده را به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و چند دقیقه دیگر مواد را تفت می دهیم تا با هم ترکیب شوند. در ادامه تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مخلوط مرغ و قارچ خنک شود. حالا یک خمیر یوفکا روی سطح کار پهن می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری از مخلوط قارچ و مرغ را به همراه کمی پنیر پیتزا داخل خمیر یوفکا قرار می دهیم، سپس خمیر یوفکا را به صورت لوله ای می پیچانیم و برای اینکه لبه های خمیر یوفکا باز نشود کمی آنرا با آب خیس می کنیم.

مرحله ششم

به همین ترتیب تمام مواد را آماده می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که بورک ها در روغن شناور باشند. در ادامه بورک های پیچیده شده را داخل روغن داغ قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا کمی صبر می کنیم تا یک سمت بورک ها سرخ شود، سپس انها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. در ادامه بورک ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود، سپس با سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.