طرز تهیه خوراک مرغ چینی خوشمزه و مخصوص با سبزیجات

طرز تهیه خوراک مرغ چینی خوشمزه و مخصوص با سبزیجات

طرز تهیه خوراک مرغ چینی خوراک مرغ چینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه یتیمچه تبریزی خوشمزه با سیب زمینی و گوشت

طرز تهیه یتیمچه تبریزی خوشمزه با سیب زمینی و گوشت

طرز تهیه یتیمچه تبریزی طرز تهیه یتیمچه تبریزی یا آذربایجانی بسیار ساده است. این غذا با مواد اولیه ‌ای بسیار ساده و دم ‌دست تهیه می ‌شود که طعم و مزه ‌ای …

طرز تهیه خوراک زبان گوساله خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه خوراک زبان گوساله خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه خوراک زبان گوساله خوراک زبان گوساله یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه بورک مرغ

طرز تهیه بورک مرغ ترکیه ای بدون یوفکا تزیین وکدو با نان لواش خانم آزاد f v lvy

بورک مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور ترکیه می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ۴۰۰ گرم
قارچ۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۱ پیمانه
خمیر یوفکا۱۲ عدد
پیاز۱ عدد کوچک
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت بورک مرغ و قارچ

مرحله اول

برای تهیه بورک مرغ ترکیه ای ابتدا سینه مرغ را به همراه ۲ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه پیاز را ۴ قاچ می کنیم و به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به قابلمه اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

پس از اینکه گوشت مرغ به طور کامل پخت، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم، سپس گوشت مرغ را از قابلمه خارج می کنیم و به صورت ریش ریش خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه قارچ ها را به صورت ورقه ای یا نگینی خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله قارچ های خرد شده را به همراه مقدار کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم تا آب اضافی قارچ ها کشیده شود و به طور کامل سرخ شوند، سپس گوشت مرغ ریش ریش شده را به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و چند دقیقه دیگر مواد را تفت می دهیم تا با هم ترکیب شوند. در ادامه تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مخلوط مرغ و قارچ خنک شود. حالا یک خمیر یوفکا روی سطح کار پهن می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری از مخلوط قارچ و مرغ را به همراه کمی پنیر پیتزا داخل خمیر یوفکا قرار می دهیم، سپس خمیر یوفکا را به صورت لوله ای می پیچانیم و برای اینکه لبه های خمیر یوفکا باز نشود کمی آنرا با آب خیس می کنیم.

مرحله ششم

به همین ترتیب تمام مواد را آماده می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که بورک ها در روغن شناور باشند. در ادامه بورک های پیچیده شده را داخل روغن داغ قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا کمی صبر می کنیم تا یک سمت بورک ها سرخ شود، سپس انها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. در ادامه بورک ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود، سپس با سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 شهریور 1399
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.