مطالب پر بازدید
درمان بی حسی دست و پا با روش های طب سنتی در منزل

درمان بی حسی دست و پا با روش های طب سنتی در منزل

درمان بی حسی دست و پا بی‌حسی دست و پا می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله مسمومیت دارویی، بیماری‌های اعصاب مرکزی مانند ام اس، سندروم تونل کارپال، مشکلات ستون فقرات، …

طرز تهیه دمپختک دمی باقالی خوشمزه و ساده به روش اصفهانی

طرز تهیه دمپختک دمی باقالی خوشمزه و ساده به روش اصفهانی

طرز تهیه دمپختک دمپختک باقالی که با نام دمی باقالی هم شناخته می شود یکی از انواع غذاهای پلویی ساده خوشمزه ایرانی است، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه ماهی سرخ شده خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه ماهی سرخ شده خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه ماهی سرخ شده ماهی سرخ شده یکی از انواع غذاهای پرطرفدار و بین المللی است که به روش های مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه پرده پلو بادمجانی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه پرده پلو بادمجانی

طرز تهیه پرده پلو بادمجانی , دستور پخت پرده پلو بادمجانی

پرده پلو بادمجانی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پرده پلو بادمجانی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت۳۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
بادمجان قلمی۶ عدد
برنج۴ پیمانه

طرز تهیه پرده پلو بادمجانی

مرحله اول

برای تهیه پرده پلو بادمجانی خوشمزه ابتدای کار گوشت را به تکه های درشت خرد می کنیم و درون قابلمه قرار می دهیم، سپس پوست یک عدد پیاز را جدا می کنیم و به ۴ قسمت تقسیم کرده و به گوشت اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری نمک و زردچوبه به گوشت اضافه می کنیم، سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم گوشت به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون آب جوش بماند تا کاملا پخته شود.

مرحله سوم

حالا بادمجان ها را می شوییم، سپس کلاهک آن را جدا می کنیم و به صورت ورقه ای نازک برش می زنیم. در ادامه برش های بادمجان را درون یک کاسه حاوی آب و نمک می ریزیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه درون آب و نمک بمانند تا تلخی آن ها گرفته شود.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از گذشت این زمان بادمجان ها را از آب و نمک خارج می کنیم، سپس درون آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی آن ها کاملا خارج شود. در ادامه برنج را می شوییم، سپس درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا تا اندازه ای که یک بند انگشت روی برنج را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس نمک برنج را اندازه می کنیم و قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم. در ادامه زمانی که آب اضافی برنج کاملا تبخیر شد حرارت را کم می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس روی قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۳۰ دقیقه دم بکشد. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم.

مرحله هفتم

در این مرحله اجازه می دهیم روغن مایع کاملا داغ شود، سپس بادمجان ها را درون تابه قرار می دهیم و هر دو طرف آنها را کاملا سرخ می کنیم، سپس روی دستمال مخصوص آشپزخانه قرار می دهیم تا روغن اضافی شان کشیده شود.

مرحله هشتم

پس از گذشت ۲ ساعت گوشت را از قابلمه خارج می کنیم، سپس ریش ریش می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم، سپس بادمجان ها را به گونه ای کف قابلمه را کاملا بپوشانند و مابقی آن ها اطراف قابلمه باشد قرار می دهیم.

مرحله نهم

در این مرحله پوست پیاز باقی مانده را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت خلالی نازک خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم، سپس بلافاصله پیاز را اضافه می کنیم.

مرحله دهم

حالا پیاز را تفت می دهیم تا کاملا سرخ و طلایی شود. در ادامه گوشت ریش ریش شده را درون قابلمه روی بادمجان ها می ریزیم، سپس پیاز داغ را روی گوشت ریش ریش شده می ریزیم و پخش می کنیم تا روی سطح گوشت را بپوشاند.

مرحله یازدهم

در این مرحله پس از گذشت ۳۰ دقیقه قابلمه برنج را از روی حرارت بر می داریم، سپس برنج را درون قابلمه حاوی بادمجان و گوشت می ریزیم و با قاشق برنج را فشار می دهیم تا کاملا منسجم و فشرده شود.

مرحله دوازدهم

حالا یک پیمانه آب روی برنج می ریزیم و اضافی بادمجان ها را روی برنج بر می گردانیم تا روی برنج را کاملا بپوشاند و همانند بقچه شود. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن قرار می دهیم و درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم.

مرحله سیزدهم

در این مرحله درب را روی قابلمه قرار می دهیم و قابلمه را روی شعله پخش کن می گذاریم، سپس اجازه می دهیم پرده پلو به مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت بماند تا کاملا آماده شود. در ادامه پس از گذشت این زمان قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله چهاردهم

در نهایت پرده پلو بادمجانی را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم، سپس به همراه برگ ریحان و گوجه فرنگی تزئین می کنیم. در آخر پرده پلو را به اندازه و فرم دلخواه برش می زنیم، سپس به همراه دوغ سرو می کنیم. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : جمعه 29 بهمن 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.