طرز تهیه نان خالا یا هالا یهودی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان خالا یا هالا یهودی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان خالا نان خالا یکی از انواع نان های مخصوص و خوشمزه یهودی است که برای اعیاد تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه نان کروسان شکلاتی

طرز تهیه نان کروسان شکلاتی , دستور پخت نان کروسان شکلاتی

نان کروسان شکلاتی یکی از انواع نان های ساده و خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان کروسان شکلاتی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان کروسان شکلاتی
آرد۳۰۰ گرم
پودر کاکائو۴۰ گرم
شکر۵۰ گرم
آرد سیب زمینی۳۰ گرم
شیر۱۷۰ گرم
آب ولرم۳۰ گرم
روغن آفتابگردان۴۰ گرم
وانیلنوک قاشق مرباخوری
زرده تخم مرغ۱ عدد
خمیر مایه فوری۵ گرم
مواد لازم رومال
آب۷۰ گرم
شکر۱ قاشق چایخوری
ستاره‌های قندیبه مقدار کافی
مواد لازم  درون نان
نوتلا۱۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه نان کروسان شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه نان کروسان شکلاتی خوشمزه ابتدای کار خمیر مایه را به همراه آب گرم و ۱ قاشق غذاخوری شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم، سپس روی کاسه را می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر مایه استراحت کند.

مرحله دوم

حالا آرد را به همراه پودر کاکائو، آرد سیب زمینی و وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم، سپس مواد خشک را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم و شکر را به مواد خشک اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله پس از گذشت ۱۵ دقیقه زمانی که خمیر مایه به عمل آمد، آن را به همراه شیر به مواد خشک اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا می کنیم.

مرحله چهارم

حالا زرده تخم مرغ را به خمیر اضافه می کنیم و ورز می دهیم، سپس روغن آفتابگردان را کم کم به خمیر اضافه می کنیم و به ورز دادن ادامه می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد درون کاسه جمع شود.

مرحله پنجم

در این مرحله درون یک کاسه را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم و خمیر را درون آن قرار می دهیم، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله ششم

حالا پس از گذشت این زمان روی سطح کار را آرد پاشی می کنیم، سپس خمیر را روی سطح کار قرار می دهیم. در ادامه با کمک وردنه خمیر را به صورت دایره به قطر نیم سانتی متر باز می کنیم و با کاتر پیتزا خمیر را به ۱۲ مثلث تقسیم می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله ۱ قاشق چایخوری نوتلا در پایه پهن مثلث می ریزیم، سپس خمیر را از همان سمت رول می کنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس نان ها را با فاصله از هم درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله هشتم

حالا روی نان ها را با کیسه فریزر می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت کنند تا حجم آن ها دو برابر شود. در ادامه برای مواد رومال ابتدا شکر را به همراه آب درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله نهم

در این مرحله مخلوط شکر را هم می زنیم تا ذرات شکر درون آب کاملا حل شود. در ادامه برس را به مخلوط آب و شکر آغشته می کنیم، سپس روی نان ها می مالیم و ستاره های قندی را روی نان ها می چسبانیم.

مرحله دهم

حالا فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود. در ادامه سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم نان کروسان به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه کاملا بپزد.

مرحله یازدهم

در نهایت پس از گذشت این زمان نان های کروسان شکلاتی را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم نان ها کاملا خنک شود. در ادامه نان های کروسان را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.