طرز تهیه کیک شیری خیس خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک شیری خیس خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک شیری خیس کیک شیری خیس یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه چای چورگی شیرینی نان چای خوشمزه به روش زنجانی

طرز تهیه چای چورگی شیرینی نان چای خوشمزه به روش زنجانی

طرز تهیه چای چورگی چای چورکی یا نان چای یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه و سنتی ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه که از …

طرز تهیه شیرینی نان خرمایی خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نان خرمایی خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه نان خرمایی نان خرمایی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه ایرانی است که همان طور که از نامش مشخص است با مغز خرما تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه یک …

طرز تهیه کیک چای سبز

طرز تهیه کیک چای سبز , دستور پخت کیک چای سبز رژیمی

کیک چای سبز از کیک های ساده و خوشمزه بین المللی است که با مواد و رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک چای سبز در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک چای سبز
تخم مرغ۴ عدد
کره۲۰۰ گرم
پودر قند۱ لیوان
آرد۲ لیوان
نشاسته ذرت۷ قاشق غذاخوری
خامه ی صبحانه½ پیمانه
 چای سبز۲ قاشق غذاخوری
پودر هل۱ قاشق مرباخوری
بکینگ پودر۲ قاشق چایخوری
رنگ خوراکی سبز (اختیاری)به مقدار کافی

طرز تهیه کیک چای سبز

مرحله اول

برای تهیه کیک چای سبز خوشمزه ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کره با دمای محیط هماهنگ شده و به طور کامل نرم شود.

مرحله دوم

حالا چای سبز را درون خرد کن می ریزیم و آسیاب می کنیم تا پودر شود. در ادامه خامه صبحانه را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم و بسته به سلیقه مقداری رنگ خوراکی به آن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله زمانی که خامه روان شد حرارت را خاموش می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه کره را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را درون الک می ریزیم و روی کره الک می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مخلوط کره را با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مواد روشن و خامه ای شود. در ادامه سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا می کنیم، سپس زرده تخم مرغ را درون یک کاسه جداگانه می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله سفیده تخم مرغ را به مخلوط کره و پودر قند اضافه می کنیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ فرم بگیرد و زمانی که کاسه را بر می گردانیم از کاسه نریزد.

مرحله ششم

حالا پودر هل را به زرده تخم مرغ اضافه می کنیم و با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه آرد را به همراه بکینگ پودر، چای سبز و نشاسته ذرت درون یک کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله مخلوط آرد را درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه خامه صبحانه را به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس مجددا با همزن برقی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود.

مرحله هشتم

حالا مخلوط سفیده تخم مرغ را کم کم به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس به آرامی هم می زنیم تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد. در ادامه مخلوط آرد را طی ۳ مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله مایه کیک را با لیسک به صورت دورانی به یک سمت مخلوط می کنیم تا بافت کیک یکدست شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود.

مرحله دهم

حالا یک قالب میان تهی مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم، سپس قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافی از قالب خارج شود. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله قالب کیک را چند بار محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب ها و هوای اضافی بین مایه کیک کاملا از بین برود. در ادامه قالب را را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا بپزد.

مرحله دوازدهم

حالا پس از گذشت این زمان کیک را با خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم، برای این منظور یک سیخ چوبی یا خلال دندان در مرکز کیک فر می بریم، سپس خارج می کنیم در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته است.

مرحله سیزدهم

در نهایت کیک را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود، سپس از قالب خارج می کنیم. در ادامه مقداری پودر قند روی کیک الک می کنیم، سپس کیک را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و با چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 16 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.