طرز تهیه آش جو خوشمزه و مخصوص به روش سنتی اراکی

طرز تهیه آش جو خوشمزه و مخصوص به روش سنتی اراکی

طرز تهیه آش جو آش جو یکی از انواع غذاهای قدیمی و سنتی ایرانی است که با روش های بسیار متنوعی طبخ می شود. این غذای خوشمزه دستور پخت های بسیار متنوعی …

طرز تهیه ماست سفت و چکیده فوق العاده خوشمزه در منزل

طرز تهیه ماست سفت و چکیده فوق العاده خوشمزه در منزل

طرز تهیه ماست است یکی از مواد غذایی بسیار محبوب میان ایرانیان است که معمولا در کنار غذاهای سنتی سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه …

طرز تهیه ماش پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل ایرانی

طرز تهیه ماش پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل ایرانی

طرز تهیه ماش پلو ماش پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود. ماش پلو شباهت زیادی به عدس پلو دارد و اگر …

طرز تهیه چیپس کچاپ

طرز تهیه چیپس گوجه ای طرز تهیه چیپس کچاپ بدون فر چیپس کچاپ مزمز چیپس گوجه فرنگی فیلم طرز تهیه چیپس گوجه ای

چیپس کچاپ که با نام چیپس گوجه فرنگی هم شناخته می شود یکی از انواع خوردنی های محبوب در سراسر جهان است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس کچاپ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیپس کچاپ
سیب زمینی۴ عدد متوسط
شکر۱ قاشق چایخوری
نمک۱ قاشق غذاخوری
پودر گوجه فرنگی۳ قاشق غذاخوری
فلفل قرمز½ قاشق چایخوری
روغن سرخ کردنیبه مقدار کافی

طرز تهیه چیپس کچاپ

مرحله اول

برای تهیه چیپس کچاپ خوشمزه ابتدا سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس با پوست کن به صورت ورقه ای نازک و یکدست خرد می کنیم. در صورت نبود پوست کن، می توانیم از یک چاقوی تیز یا اره ای استفاده کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سیب زمینی های خرد شده را درون یک کاسه می ریزیم و با آب سرد به خوبی می شوییم تا نشاسته روی سیب زمینی ها به طور کامل از بین برود. در ادامه سیب زمینی ها را روی دستمال حوله ای می چینیم.

مرحله سوم

حالا باید اجازه دهیم سیب زمینی ها به طور کامل خشک شوند. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که سیب زمینی ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سیب زمینی ها را درون روغن می اندازیم و اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شوند. پس از اینکه سیب زمینی ها طلایی شدند، آنها را از تابه خارج می کنیم و درون توری فلزی قرار می دهیم.

مرحله پنجم

یا اینکه می توانیم چیپس ها را روی دستمال حوله ای قرار دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود. در ادامه شکر را به همراه نمک، فلفل قرمز و پودر گوجه فرنگی درون یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله ششم

حالا مواد طعم دهنده را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس سیب زمینی های سرخ شده را درون ادویه ها می غلطانیم تا ادویه ها را جذب کنند. در نهایت چیپس کچاپ را به همراه سس یا ماست سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 12 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.