طرز تهیه چیپس کچاپ خوشمزه و سالم به روش بازاری

طرز تهیه چیپس کچاپ

طرز تهیه چیپس گوجه ای طرز تهیه چیپس کچاپ بدون فر چیپس کچاپ مزمز چیپس گوجه فرنگی فیلم طرز تهیه چیپس گوجه ای

چیپس کچاپ که با نام چیپس گوجه فرنگی هم شناخته می شود یکی از انواع خوردنی های محبوب در سراسر جهان است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس کچاپ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیپس کچاپ
سیب زمینی۴ عدد متوسط
شکر۱ قاشق چایخوری
نمک۱ قاشق غذاخوری
پودر گوجه فرنگی۳ قاشق غذاخوری
فلفل قرمز½ قاشق چایخوری
روغن سرخ کردنیبه مقدار کافی

طرز تهیه چیپس کچاپ

مرحله اول

برای تهیه چیپس کچاپ خوشمزه ابتدا سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس با پوست کن به صورت ورقه ای نازک و یکدست خرد می کنیم. در صورت نبود پوست کن، می توانیم از یک چاقوی تیز یا اره ای استفاده کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سیب زمینی های خرد شده را درون یک کاسه می ریزیم و با آب سرد به خوبی می شوییم تا نشاسته روی سیب زمینی ها به طور کامل از بین برود. در ادامه سیب زمینی ها را روی دستمال حوله ای می چینیم.

مرحله سوم

حالا باید اجازه دهیم سیب زمینی ها به طور کامل خشک شوند. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که سیب زمینی ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سیب زمینی ها را درون روغن می اندازیم و اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شوند. پس از اینکه سیب زمینی ها طلایی شدند، آنها را از تابه خارج می کنیم و درون توری فلزی قرار می دهیم.

مرحله پنجم

یا اینکه می توانیم چیپس ها را روی دستمال حوله ای قرار دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود. در ادامه شکر را به همراه نمک، فلفل قرمز و پودر گوجه فرنگی درون یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله ششم

حالا مواد طعم دهنده را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس سیب زمینی های سرخ شده را درون ادویه ها می غلطانیم تا ادویه ها را جذب کنند. در نهایت چیپس کچاپ را به همراه سس یا ماست سرو می کنیم.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: آموزش آشپزی
بروز رسانی توسط در چهارشنبه 12 آبان 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.