طرز تهیه باقلا قاتق خوشمزه و مجلسی به روش اصیل گیلانی

طرز تهیه باقلا قاتق خوشمزه و مجلسی به روش اصیل گیلانی

طرز تهیه باقلا قاتق باقلا قاتق یکی از انواع خورش های ساده و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای شمال کشور می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه کباب ترکی دونر کباب خوشمزه و مخلوط رستورانی

طرز تهیه کباب ترکی دونر کباب خوشمزه و مخلوط رستورانی

طرز تهیه کباب ترکی کباب ترکی که با نام دونر کباب هم شناخته می شود یکی از غذاهای بسیار مشهور کشور ترکیه می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی ترکی در ادامه …

طرز تهیه پیراشکی مرغ حرفه ای و خوشمزه با خمیر جادویی

طرز تهیه پیراشکی مرغ حرفه ای و خوشمزه با خمیر جادویی

طرز تهیه پیراشکی مرغ پیراشکی مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار است که در سراسر جهان به عنوان یک غذای بین المللی شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه …

طرز تهیه کتلت مرغ با سس

کتلت مرغ با سس بادمجان و گوجه فرنگی , طرز تهیه کتلت مرغ با سس بادمجان

کتلت یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه و پرطرفدار محسوب می شود. کتلت مرغ با سس بادمجان با سینه مرغ و پیاز و ادویه های مختلف تهیه می شود. کتلت ها مجزا سرخ می شود و هنگام سرو روی سس بادمجان قرار می گیرد. سس بادمجان نیز از بادمجان و گوجه سرخ کرده تهیه می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت مرغ با سس بادمجان در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بادمجان۱ عدد
گوجه فرنگی۳ عدد
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری
فلفل سیاه و فلفل سفیدبه مقدار لازم
پاپریکا و نمک و پودر سیرو زردچوبهبه مقدار لازم
سینه مرغ۱ عدد
پیاز۱ عدد
آرد سوخاری۲ قاشق غذا خوری
زعفران دم کردهمقداری

طرز تهیه کتلت مرغ با سس

مرحله اول

برای تهیه کتلت مرغ خوشمزه در ابتدای کار، سینه مرغ را به همراه پیاز چرخ می کنیم. سپس داخل یک کاسه می ریزیم و به آن نمک و فلفل سیاه و پاپریکا و زردچوبه و پودر سیر اضافه می کنیم. پودر سوخاری را هم اضافه کرده و ورز می دهیم تا تمام مواد با هم ترکیب و یک دست شود.

مرحله دوم

سپس درون یخچال به مدت ۱ ساعت استراحت می دهیم. یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. سپس مواد را به صورت کتلت در آورده و سرخ می کنیم. در وسط پخت، به آن زعفران دم کرده اضافه می کنیم.

مرحله سوم

وقتی که دو طرف کتلت ها سرخ شد از تابه خارج کرده و کنار می گذاریم. در این مرحله سس بادمجان را تهیه می کنیم. برای این کار، بادمجان را شسته و پوست می کنیم و خرد می کنیم و درون آب و نمک قرار می دهیم تا تلخی آن گرفته شود.

مرحله چهارم

در این مرحله بعد از نیم ساعت بادمجان ها را آبکش کرده و روی پارچه تمیز خشک می کنیم. سپس یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. بادمجان ها را درون روغن سرخ می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله پنجم

گوجه ها را شسته و خرد می کنیم. می توان آن ها را رنده هم کرد که سلیقه ای است. سپس گوجه ها را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم. رب گوجه هم اضافه کرده و می گذاریم تا سرخ شود و آب گوجه ها کشیده شود.

مرحله ششم

وقتی که سس به روغن افتاد، بادمجان های سرخ شده را که له کرده ایم به آن اضافه می کنیم. نمک و فلفل سیاه و سفید و پاپریکا و پودر سیر را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم. سپس درون یک ظرف می ریزیم و کتلت ها را روی آن می چینیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 11 مرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.