طرز تهیه کیک خیس خوشمزه و ترکیه ای به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک خیس خوشمزه و ترکیه ای به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک خیس کیک خیس یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار است که به عنوان یک کیک بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود، برای مشاهده این دستور …

طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای رولت خامه ای یکی از انواع شیرینی های خامه ای و تَر بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان است که با دستورها و طرح های بسیار متنوعی تهیه …

طرز تهیه نان شیرمال خانگی خوشمزه و پف دار به روش ترکیه ای

طرز تهیه نان شیرمال خانگی خوشمزه و پف دار به روش ترکیه ای

طرز تهیه نان شیرمال نان شیرمال یکی از انواع نان های سنتی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می شود، برای مشاهده این اموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه نان گرده بوشهری

طرز تهیه نان گرده بوشهری محلسی خوشمزه

نان های سنتی و ایرانی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. نان گرده بوشهری یک نان خوشمزه و سنتی مخصوص شهر بوشهر است که بیشتر در تنور گلی تهیه می شود. دستور زیر طرز تهیه نان گرده بوشهری در فر است. در فر نان مانند تنور برشته نمی شود و کمی بافت خشکی دارد که موقع خارج کردن از فر لازم است روی آن آب اسپری شود یا لای یک پارچه یا سفره پارچه ای پیچیده شود. این نان را با انواع حلوا و پنیر و تخم مرغ و آش مصرف می کنند. برای مشاهده آموزش کامل طرز تهیه نان گرده بوشهری در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان گرده بوشهری
خرما۴ عدد
خمیر مایه۱ قاشق غذا خوری
آرد گندم یا سنگک۶ پیمانه
نمک۱ قاشق مربا خوری
کره۱ قاشق غذا خوری
روغنبه مقدار لازم
آببه مقدار لازم

طرز تهیه نان گرده بوشهری

مرحله اول

برای تهیه نان خوشمزه گرده به روش بوشهری در ابتدای کار، خرما ها را درون یک کاسه می ریزیم روی آن کمی آب جوش می ریزیم و می گذاریم کمی بماند. پوست و هسته خرما را جدا کرده و خرما را با دست له می کنیم.

مرحله دوم

سپس آب و خرما را از صافی عبور داده و درون یک کاسه می ریزیم. خمیر مایه را به آن اضافه می کنیم. آب و خرما باید ولرم باشد تا خمیر مایه به عمل آید. در ادامه خمیر مایه را به مدت  ۸ دقیقه کنار می گذاریم تا ور بیاید.

مرحله سوم

در این مرحله آرد و نمک و کره را درون یک کاسه می ریزیم. خمیر مایه به عمل آمده را به آن اضافه کرده و ورز می دهیم. یک کاسه آب کنار دست قرار می دهیم و کم کم به آرد اضافه کرده و مرتب ورز می دهیم تا یک خمیر لطیف بدست آید.

مرحله چهارم

سپس روی خمیر را پوشانده و دو ساعت استراحت می دهیم. بعد از دو ساعت حجم خمیر دو برابر شده است. با دست پف خمیر را گرفته و ورز می دهیم. سپس به اندازه نارنگی چانه می کنیم. حدود ۸ چانه خمیر ۱۸۰ گرمی به دست می آید.

مرحله پنجم

در این مرحله روی چانه ها را با یک پارچه می پوشانیم تا ۱۰ دقیقه استراحت کند. فر را هم با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. چانه ها را با دست باز کرده و روی آن را روغن می زنیم و باز تر می کنیم.

مرحله ششم

کمی آب می زنیم و کنجد روی آن می پاشیم. سپس با دست سوراخ سوراخ ایجاد می کنیم و روی سینی فر قرار داده و می گذاریم تا بپزد. وقتی پخت و روی آن طلایی شد، از فر خارج کردیم با آب روی آن را اسپری می کنیم تا خشک نشود.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 8 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.