طرز تهیه کیک ماست خوشمزه با بافت نرم اسفنجی و پف زیاد

طرز تهیه کیک ماست خوشمزه با بافت نرم اسفنجی و پف زیاد

طرز تهیه کیک ماست کیک ماست یکی از انواع کیک نرم و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای میان وعده تهیه می شود. این کیک خوشمزه بافتی پنبه ای دارد و …

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های محبوب ایرانی است که از شیرینی های مخصوص عید نوروز هم محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده پف دار و حرفه ای به روش قنادی

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده پف دار و حرفه ای به روش قنادی

طرز تهیه کیک اسفنجی کیک اسفنجی یکی از محبوب ترین کیک ها در سراسر جهان است که بیشترین استفاده آن در صنایع شیرینی پزی می باشد. کیک اسفنجی در شیرینی پزی و …

طرز تهیه نان تست چیا

طرز تهیه نان تست چیا , دستور پخت نان تست چیا

نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می کنند. نان تست چیا، یکی از انواع نان های حجیم است که با آرد گندم و دانه چیا تهیه می شود. این نان از نان گندم ساده مفید تر است. این نان را می توان با هر مواد غذایی نانی مانند خوراک ها یا سوپ ها استفاده کرد. همچنین می توان برای تهیه اسنک ها از آن استفاده نمود، برای مشاهده آموزش طرز تهیه نان تست چیا در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان تست چیا
شیر گرم۱ پیمانه
آب گرمیک سوم پیمانه
کره ذوب شده۳ قاشق غذا خوری
عسل۲ قاشق غذا خوری
خمیر مایه۱۰ گرم
نمکیک و نیم قاشق چای خوری
دانه چیایک چهارم پیمانه
آرد۳ پیمانه و سه چهارم پیمانه

طرز تهیه نان تست چیا

مرحله اول

برای تهیه نان تست چیای خوشمزه و مخصوص در ابتدای کار، کره را درون یک کاسه می ریزیم و روی حرارت بخار کتری قرار می دهیم تا ذوب شود. سپس یک کاسه بر می داریم و شیر گرم و آب و کره و عسل را اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

سپس خمیر مایه را هم به آن اضافه می کنیم و به آرامی مخلوط می کنیم. آرد و نمک را نیز با هم مخلوط می کنیم و مایه ای که در مرحله اول تهیه کردیم، به آرد اضافه می کنیم. سپس به آرامی مخلوط می کنیم تا یک خمیر منسجم بدست آید.

مرحله سوم

خمیر را حدود ۱۵ دقیقه با دست ورز می دهیم. اگر میکسر یا هم زن خمیر در دسترس است می توان ۸ دقیقه این کار را با دستگاه انجام داد. هنگام ورز دادن خمیر، دانه چیا را اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا با خمیر به خوبی مخلوط شود.

مرحله چهارم

روی خمیر را می پوشانیم. سپس حدود یک و نیم ساعت در جای گرم استراحت می دهیم تا پف کند و حجم آن دو برابر شود. روی سطح کار را آرد پاشی می کنیم. سپس پف خمیر را با دست گرفته و روی سطح کار با وردنه باز می کنیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه خمیر را به صورت یکدست باز کردیم، آنرا از یک طرف خمیر را رول می کنیم. در ادامه دو لبه خمیر را در زیر بهم می چسبانیم، سپس روی نان را با نایلون می پوشانیم و ۴۵ دقیقه استراحت می دهیم. این نان نیاز به رومال ندارد.

مرحله ششم

اگر از قالب بدون در استفاده می شود، اول کار کف قالب را چرب کرده و خمیر را درون قالب می گذاریم. سپس روی نان را با اسپری آب مرطوب می کنیم. اگر قالب در دار بود، نیاز به اسپری آب ندارد. فر را روشن می کنیم و قالب را درون فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

برای قالب در دار، دمای فر ۱۸۰ سانتی گراد انتخاب می شود. برای قالب بدون در، ۱۶۰ درجه سانتی گراد برای فر انتخاب می شود. حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به خمیر زمان می دهیم تا پخته شود. سپس از فر خارج کرده و می گذاریم تا خنک شود. سپس از قالب خارج کرده و آن را برش می زنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 24 فروردین 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.