طرز تهیه کرپ مرغ و اسفناج خوشمزه با سس مخصوص

طرز تهیه کرپ مرغ و اسفناج خوشمزه با سس مخصوص

طرز تهیه کرپ مرغ و اسفناج کرپ اسفناج و مرغ یک پیش غذا یا در مواردی یک وعده شام یا ناهار شبک محسوب می شود که با رسپی های متنوعی پخته می …

طرز تهیه جوجه کباب سولاکی خوشمزه و مخصوص یونانی

طرز تهیه جوجه کباب سولاکی خوشمزه و مخصوص یونانی

طرز تهیه جوجه کباب سولاکی جوجه کباب سولاکی که با کباب سولاکی با مرغ هم شناخته می شود یکی از انواع غذاهای بین المللی است. این غذای خوشمزه یکی از انواع غذاهای …

طرز تهیه خورش آلو مسما شیرین قاتق به روش شمالی با مرغ

طرز تهیه خورش آلو مسما شیرین قاتق به روش شمالی با مرغ

طرز تهیه خورش آلو مسما خورش آلو مسما یکی از خورش های معروف استان گیلان است که در این استان با نام شیرین قاتق هم شناخته می شود. این خورش خوشمزه طعمی …

طرز تهیه حلوا کاراملی

طرز تهیه حلوا کاراملی کشی خوشمزه دسر عربی جنوبی pg h hvhlgd

حلوا کارملی که با نام حلوا تافی هم شناخته می شود یکی از انواع حلواهای خوشمزه بین المللی است، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم حلوای کاراملی
آرد¼ پیمانه
شیر خشک قنادی¼ پیمانه
شکر½ پیمانه
کره۷۵ گرم
روغن مایع¼ پیمانه
آب۴۰۰ میلی لیتر
پودر و زعفران دم کردهبه مقدار کافی

دستور پخت حلوای کاراملی

مرحله اول

برای تهیه حلوای کاراملی تافی ابتدا شکر را داخل یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم، سپس به خوبی تفت می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود و به رنگ کارملی تغییر رنگ دهد.

مرحله دوم

پس از اینکه شکر به طور کامل تغییر رنگ پیدا کرد، آب را به همراه زعفران دم کرده و پودر هل اضافه می کنیم و اجازه می دهیم مواد بجوشند. در این مرحله شکر کمی سفت می شود که با جوشیدن آن مجددا ذوب می شود.

مرحله سوم

پس از اینکه آب درون تابه کشیده شد و کارامل به غلظت رسید آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم. در این مرحله کره را به همراه روغن داخل یک تابه مناسب می ریزیم، سپس آرد را به همراه شیر خشک به تابه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را به خوبی تفت می دهیم تا طعم خامی آرد گرفته شود و رنگش کاراملی شود، سپس کارامل آب شده که کنار گذاشته بودیم را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی ترکیب می کنیم تا مواد با هم یکدست شوند.

مرحله پنجم

حالا باید صبر کنیم تا حلوا کمی غلیظ شود و به غلظت فرنی برسد، سپس حلوای آماده شده را داخل ظرف مورد نظرمان می ریزیم. برای تزیین این حلوای خوشمزه به سلیقه خود می توانیم از پودر دارچین و مغزیجات استفاده کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 29 شهریور 1399
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.