طرز تهیه کته اسفناج با گوشت خوشمزه و مخصوص رستورانی

طرز تهیه کته اسفناج با گوشت خوشمزه و مخصوص رستورانی

طرز تهیه کته اسفناج با گوشت کته اسفناج با گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه در گذشته …

طرز تهیه بادمجان کبابی خوشمزه و مخصوص به روش رشتی

طرز تهیه بادمجان کبابی خوشمزه و مخصوص به روش رشتی

طرز تهیه بادمجان کبابی بادمجان کبابی شکم پر یک غذای اصیل شمالی است که به صورت ترش و ملس طبخ می شود. ترشی این غذا از انار و رب انار و آلوی …

طرز تهیه تپسی کباب خوشمزه و مخصوص به روش سنتی ترکیه

طرز تهیه تپسی کباب خوشمزه و مخصوص به روش سنتی ترکیه

طرز تهیه تپسی کباب تپسی کباب یکی از انواع غذاهای خوشمزه ترکیه است که در سراسر جهان به عنوان یک غذای بین المللی شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر در قابلمه تنوری ترکیه ای با کالباس با فویل در مایکروفر sdf cldkd a l  v

سیب زمینی شکم پر یکی از انواع غذاهای بین المللی خوشمزه است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سیب زمینی۲ عدد متوسط
ژامبون۱۵۰ گرم
پنیر پارمزان۵۰ گرم
پنیر چدار۵۰ گرم
پنیر پیتزا۱۵۰ گرم
گوجه فرنگی۲ عدد کوچک
پنیر خامه ای۱ قاشق غذاخوری
پیازچه۲ قاشق غذاخوری
سس مایونز۱ قاشق غذاخوری
کره۲۵ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پاپریکا و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت سیب زمینی شکم پر

مرحله اول

برای تهیه سیب زمینی شکم پر رستورانی ابتدا سیب زمینی ها را به خوبی می شوییم ، سپس آنها را با پوست به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. در ادامه فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود.

مرحله دوم

در ادامه سیب زمینی ها را با کمی روغن چرب می کنیم و مقداری نمک، فلفل سیاه و پاپریکا روی سیب زمینی ها می پاشیم، سپس انها را داخل سینی فر قرار می دهیم و روی سینی را با فویل آلومینیومی می پوسانیم.

مرحله سوم

در این مرحله در روی فویل چند سوراخ ایجاد می کنیم، سپس سینی فر را به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت درون فر قرار می دهیم تا سیب زمینی ها بپزند. پس از اینکه پخت سیب زمینی ها به پایان رسید انها را از فر خارج می کنیم.

مرحله چهارم

حالا داخل سیب زمینی ها را با یک قاشق خارج می کنیم و قسمت های خارج شده از سیب زمینی ها را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و می کوبیم تا کاملا له شود، سپس ژامبون را خرد می کنیم و به همراه پنیرها به سیب زمینی اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله پیازچه را خرد می کنیم و به همراه سس مایونز به مواد اضافه می کنیم، سپس مواد را مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه سیب زمینی ها را با این مواد پر می کنیم و روی هر سیب زمینی یک تکه گوجه فرنگی قرار می دهیم.

مرحله ششم

حالا سیب زمینی ها را داخل سینی فر قرار می دهیم و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم. در ادامه سیب زمینی های شکم پر را به مدن ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا به طور کامل برشته و طلایی شوند.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 16 شهریور 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/nicce62
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.