طرز تهیه نان خامه ای شکلاتی خوشمزه و مخصوص مثل قنادی

طرز تهیه نان خامه ای شکلاتی خوشمزه و مخصوص مثل قنادی

طرز تهیه نان خامه ای شکلاتی نان خامه ای شکلاتی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه باتر میلک سالم و خانگی برای تهیه انواع کیک و شیرینی

طرز تهیه باتر میلک سالم و خانگی برای تهیه انواع کیک و شیرینی

طرز تهیه باتر میلک در خیلی از دستورهای کیک و آشپزی ها به باتر میلک بر می خوریم. در خارج از کشور باتر میلک به طور مجزا فروخته می شود اما در …

طرز تهیه بیسکوییت کرم دار شکلاتی خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه بیسکوییت کرم دار شکلاتی خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه بیسکوییت کرم دار بیسکوییت کرم دار شکلاتی یکی از انواع بیسکوییت های خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی بیرجندی طرز تهیه زنجبیلی سنتی طرز تهیه شیرینی زنجبیلی نرم طرز تهیه شیرینی زنجبیلی با روغن مایع طرز تهیه شیرینی زنجبیلی با لیوان طرز تهیه شیرینی زنجبیلی بدون فر طرز تهیه شیرینی زنجبیلی مشهدی

شیرینی زنجبیلی از قدیمی ترین شیرینی های خاورمیانه است که در میان ایرانیان هم از جایگاه مطلوبی برخودار است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی زنجبیلی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی زنجبیلی
آرد قنادی۳ لیوان
پودر قند۲ لیوان
پودر زنجبیل۱ قاشق غذاخوری
روغن جامد۱ لیوان + ۵ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری پُر
خرفهبرای تزیین

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی زنجبیلی ساده در ابتدای کار روغن جامد را به همراه پودر قند درون یک کاسه می ریزیم و با دور تند همزن حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد پوک و رنگشان سفید شود.

مرحله دوم

در این مرحله پودر زنجبیل را به همراه بکینگ پودر به کاسه اضافه کرده و چند ثانیه مخلوط می کنیم تا فقط مواد یکدست شوند. در ادامه آرد را الک می کنیم و کم کم به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در همین حین مواد را ابتدا با لیسک، سپس با نوک انگشت مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نچسبد درون کاسه شکل بگیرد. توجه داشته باشید که ممکن است تمام آرد مصرف نشود.

مرحله چهارم

پس از اینکه خمیر جمع شد، آنرا با نوک انگشت ورز می دهیم تا کاملا صاف و یکدست شود. در ادامه فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله پنجم

در این مرحله به اندازه یک گردو از خمیر بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل می دهیم، سپس درون سینی فر قرار داده و کمی خرفه روی آن می ریزیم. در ادامه خمیر را کمی فشار می دهیم تا قطرش کم شود.

مرحله ششم

به همین ترتیب تمام خمیر را درون سینی فر می چینیم، سپس سینی را درون فر قرار داده تا شیرینی ها به مدت ۱۵ دقیقه بپزند. پس از گذشت این زمان فر را خاموش کرده و اجاره می دهیم شیرینی ها کمی خنک شوند.

مرحله هفتم

این شیرینی بافت بسیار نرمی دارد و اگر هنگام داغ بودن، به آن دست بزنیم خیلی سریع پودر می شود. پس از اینکه شیرینی ها خنک شدند، سینی را از فر خارج کرده و شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 1 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.