طرز تهیه نان سایا یوزگات خوشمزه به روش سنتی ترکیه ای

طرز تهیه نان سایا یوزگات خوشمزه به روش سنتی ترکیه ای

طرز تهیه نان سایا نان سایا یک نان کره ای ترکیه ای است که به صورت لایه ای پخته می شود. این نان در شهر یوزگات درست م می شده است ولی …

طرز تهیه باقلوای سیب خوشمزه و مخصوص با گردو و بادام

طرز تهیه باقلوای سیب خوشمزه و مخصوص با گردو و بادام

طرز تهیه باقلوای سیب باقلوا یکی از شیرینی های معروف ایرانی و ترکی است. یکی از این باقلواها، باقلوای سیب است که با فیلینگ پوره سیب و گردو و بادام تهیه می …

طرز تهیه سوهان کنجدی ساده خوشمزه و مخصوص در خانه

طرز تهیه سوهان کنجدی ساده خوشمزه و مخصوص در خانه

طرز تهیه سوهان کنجدی سوهان کنجدی یکی از انواع شیرینی های سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه کیک تایگر

طرز تهیه کیک تایگر , دستور پخت تایگر کیک

کیک تایگر یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که به کیک ببری نیز معروف می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک تایگر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک تایگر
تخم مرغ۴ عدد
شکر۲۶۰ گرم
روغن مایع۱۲۰ گرم
شیر۲۵۰ گرم
آرد سفید۳۷۵ گرم + ۲ قاشق غذاخوری
وانیل½ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر۷ گرم
پودر کاکائو رنگ روشن۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو رنگ تیره۲ قاشق غذاخوری
زعفران دم کردهبه مقدار کافی

طرز تهیه کیک تایگر

مرحله اول

برای تهیه کیک تایگر خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط بمانند تا هم دما شوند. حالا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کرم رنگ و کش دار شود. حالا روغن مایع را اضافه کرده و به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم.

مرحله سوم

پس از اضافه کردن روغن مایع، شیر را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن ترکیب می کنیم، سپس همزن را خاموش کرده و آرد را به همراه بیکینگ پودر ۳ مرتبه الک می کنیم و کم کم به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

حالا به کمک لیسک محتوی درون کاسه را به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا یکدست شود. در ادامه مایه کیک را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یکی از قسمت ها مقداری زعفران دم کرده می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا به دو قسمت دیگر پودر کاکائو روشن و پودر کاکائو تیره را اضافه کرده و به صورت دورانی به خوبی مخلوط می کنیم، سپس برای برقراری تعادل دو قاشق آرد اضافه را به مایه کیک زعفرانی اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع چرب کرده و آرد پاشی می کنیم. حالا یک ملاقه از مایه کیک دلخواه برداشته و در مرکز قالب می ریزیم، سپس به ترتیب مایه های کیک را در مرکز مایه قبلی اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

حالا به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مایه ها تمام شوند، سپس روی مایه را با سیخ چوبی به دلخواه طرح می زنیم. در ادامه قالب را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بپزد.

مرحله هشتم

پس از گذشت این زمان برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم. در صورتی که خلال دندان تمیز از مایه کیک خارج شد کیک کاملا پخته، سپس از فر خارج می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 10 دی 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.