طرز تهیه یخنی مرغ خوشمزه و ساده به روش خراسانی

طرز تهیه یخنی مرغ خوشمزه و ساده به روش خراسانی

طرز تهیه یخنی مرغ یخنی مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی کشورمان است که اصالت آن به شهر خراسان تعلق دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه بادمجان آچاری غذای ساده و خوشمزه هندی

طرز تهیه بادمجان آچاری غذای ساده و خوشمزه هندی

طرز تهیه بادمجان آچاری بادمجان آچاری یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه کشور هند است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه فاهیتا میگو خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه فاهیتا میگو خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه فاهیتا میگو فاهیتای میگو یکی از انواع غذاهای بین المللی خوشمزه است که در دسته بندی غذاهای دریایی قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه پاچانگا

طرز تهیه پاچانگا , دستور پخت پاچانگا

پاچانگا یکی از انواع پیش غذاهای ساده و خوشمزه کشور ترکیه است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاچانگا در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
خمیر یوفکا۸ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
فلفل سبز۴ عدد
پنیر چدار رنده شده۱ فنجان
کالباس۲۰۰ گرم
آرد سوخاری۱ لیوان
تخم مرغ۳ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پولبیبر و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه پاچانگا

مرحله اول

برای تهیه پاچانگا به روش ترکیه ای در ابتدای کار فلفل سبز و گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس یک ورق خمیر یوفکا روی سطح کار قرار می دهیم و با یک قلموی نمناک سطح خمیر را نمدار می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری از گوجه فرنگی و فلفل سبز خرد شده را در وسط خمیر یوفکا قرار می دهیم، سپس یک ورق کالباس روی مواد قرار می دهیم. در ادامه به مقدار دلخواه پنیر چدار رنده شده روی کالباس می ریزیم.

مرحله سوم

حالا لبه های نان را تا می زنیم و آنرا به شکل دلخواه جمع می کنیم. تمام نان ها را به همین صورت آماده می کنیم، سپس یک تابه گود روی حرارت قرار داده و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که نان ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله چهارم

در این مرحله تخم مرغ ها را به همراه مقداری پولبیبر، نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها یکدست شود. در ادامه آرد سوخاری را در یک کاسه دیگر می ریزیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، نان ها را ابتدا درون تخم مرغ و بعد درون آرد سوخاری می غلطانیم تا کاملا کاور شوند، سپس درون روغن داغ می اندازیم. پس از اینکه یک سمت نان ها سرخ شد، آنها را بر می گردانیم.

مرحله ششم

در این مرحله پس از اینکه هر دو سمت پاچانگاها به صورت یکدست سرخ شد، آنها را از تابه خارج کرده و روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود. در آخر این پیش غذای خوشمزه را به همراه سس کچاپ سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 20 اردیبهشت 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.