مطالب پر بازدید
طرز تهیه بورانی هویج خوشمزه و مجلسی به روش ترکیه ای

طرز تهیه بورانی هویج خوشمزه و مجلسی به روش ترکیه ای

طرز تهیه بورانی هویج بورانی هویج یک دیپ خوشمزه و لذید است که برای میز مهمانی و یا به عنوان یک میان وعده بسیار پرکاربرد و بی‌نظیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای …

طبع هندوانه + چگونه این میوه می‌تواند مزاج شما را تغییر دهد؟

طبع هندوانه + چگونه این میوه می‌تواند مزاج شما را تغییر دهد؟

طبع هندوانه در دنیای پر از تنوع میوه‌ها و خوراکی‌های لذیذ، هندوانه به عنوان یک گزینه بی‌نظیر جایگاه ویژه‌ای دارد. این میوه که مظهر طراوت و شادابی است، نه تنها به خاطر …

طرز تهیه خورش آلو شوشتری خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش آلو شوشتری خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش آلو شوشتری خورش آلو شوشتری از غذاهای فوق العاده خوشمزه و محلی شوشتر است که در شهرهای مختلف با روش‌های متفاوتی درست می‌شود و طعم و مزه ملس و …

طرز تهیه حلوای بحرینی خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه حلوای بحرینی

طرز تهیه حلوای بحرینی طرز تهیه حلوا بحرینی با ساگو طرز تهیه حلوا مسقطی بحرینی فیلم حلوای بحرینی طرز تهیه حلوا دبی طرز تهیه حلوا بحرینی سبز

حلوای بحرینی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و ساده عربی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای بحرینی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم حلوای بحرینی
شکر۳ پیمانه
آب۳ پیمانه
نشاسته½ پیمانه
روغن جامد½ پیمانه
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
گلاب½ پیمانه
بادام هندی½ پیمانه
خلال پسته½ پیمانه

طرز تهیه حلوای بحرینی

مرحله اول

برای تهیه حلوای بحرینی خوشمزه در ابتدای کار زعفران دم کرده را به گلاب اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه شکر را درون یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تابه را هر چند لحظه یک بار تکان می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود و حالت کاراملی پیدا کند. پس از اینکه شکر به طور کامل ذوب شد، روغن را به تابه اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله سوم

در همین حین نشاسته را درون نصف فنجان آب کرده و مخلوط می کنیم، پس از اینکه روغن به طور کامل به خورد شکر کاراملی رفت، ترکیب نشاسته را به مواد اضافه کرده و به هم زدن مواد ادامه می دهیم تا نشاسته به خورد مواد برود.

مرحله چهارم

پس از اینکه نشاسته به خورد مواد رفت، ترکیب گلاب و زعفران دم کرده را به تابه اضافه می کنیم و به سرعت مواد را هم زنیم تا با هم یکدست شوند. در صورت تمایل برای طعم و عطر بهتر حلوا می توانیم مقداری پودر هل نیز اضافه کنیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه ترکیب گلاب و زعفران دم کرده به خورد مواد رفت، بادام هندی را به صورت درشت خرد می کنیم و به همراه خلال پسته به حلوا اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله ششم

پس از گذشت ۲۰ دقیقه از اضافه کردن مغزیجات، حلوای ما تقریبا آماده سرو است. در ادامه حلوا را درون ظرف سرو می ریزیم با پشت قاشق چرب شده آنرا صاف می کنیم، سپس به دلخواه با پودر پسته و مغزیجات دیگر تزیین می کنیم.

4/5 - (1 امتیاز)
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 3 فروردین 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.