طرز تهیه برانچ برگر مخصوص و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه برانچ برگر مخصوص و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه برانچ برگر برانچ برگر یکی از انواع غذاهای فست فودی خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه سالاد خسروشاهی خوشمزه و ساده با قارچ و مرغ

طرز تهیه سالاد خسروشاهی خوشمزه و ساده با قارچ و مرغ

طرز تهیه سالاد خسروشاهی سالاد خسرو شاهی یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که می توانیم از آن به عنوان یک غذای کامل نیز استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه مانی پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل دامغانی

طرز تهیه مانی پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل دامغانی

طرز تهیه مانی پلو مانی پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه …

طرز تهیه حلوای بحرینی

طرز تهیه حلوای بحرینی طرز تهیه حلوا بحرینی با ساگو طرز تهیه حلوا مسقطی بحرینی فیلم حلوای بحرینی طرز تهیه حلوا دبی طرز تهیه حلوا بحرینی سبز

حلوای بحرینی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و ساده عربی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای بحرینی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم حلوای بحرینی
شکر۳ پیمانه
آب۳ پیمانه
نشاسته½ پیمانه
روغن جامد½ پیمانه
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
گلاب½ پیمانه
بادام هندی½ پیمانه
خلال پسته½ پیمانه

طرز تهیه حلوای بحرینی

مرحله اول

برای تهیه حلوای بحرینی خوشمزه در ابتدای کار زعفران دم کرده را به گلاب اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه شکر را درون یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تابه را هر چند لحظه یک بار تکان می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود و حالت کاراملی پیدا کند. پس از اینکه شکر به طور کامل ذوب شد، روغن را به تابه اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله سوم

در همین حین نشاسته را درون نصف فنجان آب کرده و مخلوط می کنیم، پس از اینکه روغن به طور کامل به خورد شکر کاراملی رفت، ترکیب نشاسته را به مواد اضافه کرده و به هم زدن مواد ادامه می دهیم تا نشاسته به خورد مواد برود.

مرحله چهارم

پس از اینکه نشاسته به خورد مواد رفت، ترکیب گلاب و زعفران دم کرده را به تابه اضافه می کنیم و به سرعت مواد را هم زنیم تا با هم یکدست شوند. در صورت تمایل برای طعم و عطر بهتر حلوا می توانیم مقداری پودر هل نیز اضافه کنیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه ترکیب گلاب و زعفران دم کرده به خورد مواد رفت، بادام هندی را به صورت درشت خرد می کنیم و به همراه خلال پسته به حلوا اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله ششم

پس از گذشت ۲۰ دقیقه از اضافه کردن مغزیجات، حلوای ما تقریبا آماده سرو است. در ادامه حلوا را درون ظرف سرو می ریزیم با پشت قاشق چرب شده آنرا صاف می کنیم، سپس به دلخواه با پودر پسته و مغزیجات دیگر تزیین می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 3 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.