طرز تهیه عدس پلو با گوشت قلقلی و کشمش به روش مجلسی

طرز تهیه عدس پلو با گوشت قلقلی و کشمش به روش مجلسی

طرز تهیه عدس پلو با گوشت قلقلی عدس پلو با گوشت قلقلی یکی از غذاهای اصیل و پرطرفدار ایرانی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه عدس پلو …

طرز تهیه واویشکا گوشت خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

طرز تهیه واویشکا گوشت خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

طرز تهیه واویشکا گوشت واویشکای گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان گیلان می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه کشک و بادمجان دامغانی خوشمزه با گوجه فرنگی

طرز تهیه کشک و بادمجان دامغانی خوشمزه با گوجه فرنگی

طرز تهیه کشک و بادمجان دامغانی کشک و بادمجان دامغانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده شهر دامغان است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه خورش شلغم

خورش شلغم , طرز تهیه خورش شلغم , دستور پخت خورش شلغم

خورش شلغم یکی از انواع خورش های خوشمزه فصل های پاییز و زمستان است که برای جلوگیری از سرماخوردگی بسیار موثر است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش شلغم در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
پیاز متوسط۲ عدد
تخم شنبلیله۲۰ گرم
گوشت بوقلمون۲۵۰ گرم
لپه۱۵۰ گرم
شلغم پوست گرفته۵۰۰ گرم
پودر رزمارینصف قاشق چای خوری
پودر نعناعنصف قاشق چایخوری
پودر زیره سبزنصف قاشق چای خوری
نمک۱ قاشق غذا خوری
پودر آویشننصف قاشق چی خوری
زردچوبه۱ قاشق غذا خوری
پودر فلفل سیاهنصف قاشق چای خوری
رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه خورش شلغم

مرحله اول

برای تهیه خورش شلغم خوشمزه در ابتدای کار، یکی از پیاز ها را شسته و پوست می کنیم. سپس آن را رنده می کنیم. یک قابلمه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. پیاز ها را درون آن ریخته و تفت می دهیم تا سبک شود.

مرحله دوم

سپس سینه بوقلمون را به صورت مکعبی برش می زنیم و به آن اضافه کرده و دوباره تفت می دهیم. سپس مقداری آب اضافه می کنیم در حدی که فقط بوقلمون ها را در بر بگیرد. کمی فلفل سیاه اضافه کرده و می گذاریم تا گوشت بپزد.

مرحله سوم

یکی دیگر از پیاز ها را نیز شسته و پوست کنده و رنده می کنیم. سپس یک قابلمه دیگر را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. پیاز را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم و به آن زردچوبه و رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله وقتی که کمی تفت خورد، به آن لپه را که از قبل خیسانده ایم اضافه کرده و تفت می دهیم و به گوشتی که ۸۰ درصد آن پخته شده است، اضافه می کنیم. در ظرفی جدا گانه کمی کره ذوب می کنیم.

مرحله پنجم

شلغم ها را شسته و پوست می کنیم و به صورت مکعبی خرد می کنیم و در کره تفت می دهیم. وقتی که شلغم ها تفت خورد، به قابلمه خورش اضافه کرده و می گذاریم تا بپزد. می توان لپه ها را از قبل پخت تا زمان پخت خورش کمتر شود.

مرحله ششم

ادویه ها را به خورش در حال پخت اضافه می کنیم. فقط نمک را در انتهای پخت اضافه می کنیم. رب را هم در تابه با کمی روغن تفت می دهیم تا رنگ باز کند. سپس به خورش اضافه کرده و صبر می کنیم تا خورش جا بیفتد. سپس با برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.