طرز تهیه خورش خلال بادام خوشمزه و مجلسی کرمانشاهی

طرز تهیه خورش خلال بادام خوشمزه و مجلسی کرمانشاهی

طرز تهیه خورش خلال خورش خلال یکی از خورش های اصیل و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر کرمانشاه می باشد. این خورش خوشمزه را به سلیقه خود می …

طرز تهیه کوکو سبزی پفکی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه کوکو سبزی پفکی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه کوکو سبزی کوکو سبزی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و بسیار پرطرفدار ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. کوکو سبزی از غذاهایی است که هم می توانیم …

طرز تهیه آش گندم سنتی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل یزدی

طرز تهیه آش گندم سنتی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل یزدی

طرز تهیه آش گندم آش گندم یکی از آش های سنتی و خوشمزه ایرانی است که در شهرهای مختلف با روش های متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی سنتی …

طرز تهیه رولت فطایر سمولینا

طرز تهیه رولت فطایر سمولینا , دستور پخت رولت فطایر سمولینا شربتی

فطایر سمولینا یک نوع پیراشکی محسوب می شود. بین فطایر از پنیر کیبی استفاده شده است. می توان از هر نوع ماده دیگری به دلخواه استفاده کردو فطایر را تهیه نمود. در فطایر سمولینا همان طور که از نامش پیداست از آرد سمولینا همراه با آرد معمولی استفاده شده است. برای مزه دار کردن فطایر از شهدبار استفاده می شود که طعم شیرینی به آن می دهد. فطایر ها را می توان به عنوان میان وعده یا وعده صبحانه یا عصرانه تهیه و سرو نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه رولت فطایر سمولینا در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
آرد۱ پیمانه
آرد سمولینا۱ پیمانه
خمیر مایه۱ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری
روغنیک چهارم پیمانه
آبنصف پیمانه
پنیر کیبیبه مقدار لازم
شربت باربه مقدار لازم
پستهبه مقدار لازم جهت تزیین

طرز تهیه رولت فطایر سمولینا

مرحله اول

برای تهیه رولت فطایر خوشمزه با آرد سمولینا ابتدا در یک کاسه آرد معمولی و آرد سمولینا و بکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم. سپس آب ولرم و خمیر مایه و روغن را به مواد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و ورز می دهیم.

مرحله دوم

یک کاسه را چرب کرده و خمیر را درون آن می گذاریم و روی آن را سلفون کشیده و در جای گرم به مدت یک و نیم ساعت استراحت می دهیم. بعد از آن پف خمیر را با دست می گیریم. روی سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را با وردنه روی سطح کار پهن می کنیم.

طرز تهیه رولت فطایر سمولینا

سپس با کاتر دایره ای برش می دهیم. بین خمیر را پنیر کیبی می گذاریم و مانند پیراشکی خمیر را می بندیم. یک تابه عمیق را برداشته و با روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. سپس پیراشکی ها را درون روغن سرخ می کنیم.

طرز تهیه رولت فطایر سمولینا

روی حوله کاغذی قرار می دهیم تا روغن اضافه آن جذب شود. سپس روی آن را شربت بار می ریزیم تا طعم دار شود و با پودر پسته آن را تزیین می کنیم. شربت بار هم مانند شربت بار هایی که برای بامیه استفاده می شود، تهیه می کنیم و روی فطایر می ریزیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 14 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.