طرز تهیه شامی دال عدس خوشمزه و ساده به روش رژیمی

طرز تهیه شامی دال عدس خوشمزه و ساده به روش رژیمی

طرز تهیه شامی دال عدس شامی دال عدس یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده رژیمی است که با مواد متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه چلو قلوه گاه گوسفندی خوشمزه به روش سنتی جنوبی

طرز تهیه چلو قلوه گاه گوسفندی خوشمزه به روش سنتی جنوبی

طرز تهیه چلو قلوه گاه گوسفندی چلو قلوه گاه یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای جنوبی کشورمان می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه دویماج ترکی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه دویماج ترکی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه دیماج دویماج یک میان وعده یا عصرانه قزوینی است. البته این غذا را در شهر های ترک زبان مانند تبریز نیز تهیه می شود اما دستور تهیه آن با دستور …

طرز تهیه چیکن تیکا ماسالا

طرز تهیه چیکن تیکا کباب هندی چیکن تیکا شف طیبه ادویه چیکن ماسالا طرز تهیه چیکن منچوریان گرام ماسالا چیست چیکن ماسالا شف طیبه ادویه چیکن تیکا

چیکن تیکا ماسالا یکی از انواع کباب های خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور هند می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سینه مرغ۱ عدد کامل
ماست چکیده۳ قاشق غذاخوری
ادویه گرام ماسالا۱ قاشق غذاخوری
پودر سیر½ قاشق چایخوری
پودر زنجبیل½ قاشق چایخوری
پودر دارچین½ قاشق چایخوری
زردچوبه½ قاشق چایخوری
فلفل قرمز¼ قاشق چایخوری
نمکبه مقدار کافی
سیخ چوبیبه تعداد کافی

دستور پخت چیکن تیکا ماسالا

مرحله اول

برای تهیه چیکن تیکا ماسالای هندی ابتدا گوشت مرغ را به صورت تکه های کوچک مانند جوجه کباب خرد می کنیم. حالا ماست را به همراه ادویه گرام ماسالا، پودر سیر، پودر زنجبیل، پودر دارچین، زردچوبه، فلفل قرمز و نمک داخل یک کاسه بزرگ ترکیب می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه مواد را با هم مخلوط کردیم، تکه های گوشت مرغ را به کاسه اضافه می کنیم و با مواد به خوبی ترکیب می کنیم، سپس روی درب کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت حداقل ۲ ساعت در یخچال استراحت می دهیم.

مرحله سوم

در صورتی که زمان کافی نداشته باشیم، می توانیم گوشت را بدون استراحت کباب کنیم. سیخ های چوبی را از ۲۰ دقیقه قبل داخل یک کاسه آب یخ قرار می دهیم تا هنگام پختن کباب ها، از سوختن سیخ ها جلوگیری شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه گوشت مرغ به خوبی استراحت کرد، آنرا از یخچال خارج می کنیم و به سیخ می کشیم. در ادامه سمت گریل تابه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم. در صورت تمایل می توانیم به دلخواه کمی روغن به تابه اضافه کنیم، یا بدون روغن کباب را بپزیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه تابه به خوبی داغ شد، سیخ های کباب را درون تابه می چینیم و اجازه می دهیم هر سمت کباب ها ۳ دقیقه بپزد. در پایان کباب ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه برنج کته شده یا نان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 12 آبان 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.