لیست آموزش طرز تهیه غذاهای نونی خوشمزه برای شام و ناهار

لیست آموزش طرز تهیه غذاهای نونی خوشمزه برای شام و ناهار

غذاهای نونی غذاهای نونی به غذاهایی گفته می شود که به همراه نان سرو می شوند و معمولا بدون استفاده از برنج تهیه می شود. امروزه خیلی از غذاهای نونی از منوی …

طرز تهیه یتیمچه ساده و سنتی بادمجان و گوجه فرنگی تهرانی

طرز تهیه یتیمچه ساده و سنتی بادمجان و گوجه فرنگی تهرانی

طرز تهیه یتیمچه یتیمچه یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که مواد اصلی تشکیل دهنده آن بادمجان و گوجه فرنگی هستند. این غذای خوشمزه معمولا بدون گوشت تهیه می …

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی خوشمزه و مخصوص با پنیر پیتزا

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی خوشمزه و مخصوص با پنیر پیتزا

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی سمبوسه پیتزایی یکی از انواع غذاهای فوری بسیار خوشمزه و پر طرفدار در کشورمان می باشد که از نظر ظاهری شبیه سمبوسه معمولی می باشد ولی مواد داخل …

طرز تهیه لوبیا گوشت

طرز تهیه گوشت لوبیا کاشانی گوشت و لوبیا دونفره طرز تهیه گوشت لوبیا هیئتی گوشت لوبیا پلو شوید فوت و فن گوشت لوبیا طرز تهیه گوشت لوبیاب اصفهانی گوشت و لوبیا نی نی سایت طرز تهیه آبگوشت لوبیا

لوبیا گوشت یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر کاشان می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لوبیا گوشت در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
لوبیا سفید۱ پیمانه
گوشت گوسفندی۵۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
نمک، زردچوبه و زعفران دم کردهبه مقدار کافی

طرز تهیه لوبیا گوشت

مرحله اول

برای تهیه لوبیا گوشت خوشمزه ابتدای کار لوبیا سفید را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و به خوبی می شوییم تا گرد و غبارش گرفته شود. در ادامه کاسه را تا نیمه پر از آب می کنیم و اجازه می دهیم لوبیا سفید به مدت ۲۴ ساعت درون آب بماند.

مرحله دوم

حالا برای این که نفخ لوبیا سفید بهتر گرفته شود طی این ۲۴ ساعت ۳ مرتبه آب لوبیا سفید را عوض می کنیم. پس از گذشت این زمان پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله گوشت را به همراه پیاز درون قابلمه می ریزیم. در ادامه لوبیا سفید را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود، سپس درون قابلمه می ریزیم و تا اندازه ای که روی گوشت را بگیرد آب سرد اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا درب قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم لوبیا و گوشت به مدت ۲ تا ۳ ساعت روی حرارت بمانند تا کاملا بپزند. در ادامه پس از گذشت ۱ ساعت زمانی که گوشت و لوبیا نیم پز شدند، نمک را به همراه زردچوبه و زعفران دم کرده اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مجددا درب قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم غذا روی حرارت بماند تا کاملا جا بیوفتد. در صورت تمایل به دلیل صرف زمان کمتر می توانیم لوبیا گوشت را درون زود پز درست کنیم به این منظور که گوشت و لوبیا سفیده آبکشی شده را درون زود پز می ریزیم.

مرحله ششم

حالا پیاز را اضافه می کنیم، سپس نمک را به همراه زردچوبه و آب به آن اضافه می کنیم و درب زود پز را می بندیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت روی حرارت بماند تا کاملا بپزد و جا بیوفتد. پس از گذشت ۳۰ دقیقه درب زود پز را باز می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله زعفران دم کرده را درون زود پز می ریزیم، سپس مجددا درب زود پز را می بندیم و اجازه می دهیم لوبیا گوشت به مدت ۳۰ دقیقه دیگر روی حرارت بماند تا کاملا بپزد و جا بیوفتد. پس از گذشت این زمان حرارت را خاموش می کنیم.

مرحله هشتم

در نهایت یک ظرف مناسب سرو انتخاب می کنیم، سپس خوراک لوبیا و گوشت کاشانی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در ادامه خورش لوبیا گوشت را به همراه شوید پلو، ترشی و سبزی خوردن سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 22 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.