طرز تهیه خورش لوبیا سبز اصیل مجلسی و خوشمزه رستورانی

طرز تهیه خورش لوبیا سبز اصیل مجلسی و خوشمزه رستورانی

طرز تهیه خورش لوبیا سبز خورش لوبیا سبز یکی از انواع خورش های خوشمزه ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با روش های متفاوتی طبخ می شود. این خورش را می …

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری تهرانی

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری تهرانی

طرز تهیه شله زرد شله زرد یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که به عنوان دسر هم شناخته می شود، البته امروزه بیشتر به عنوان پیش غذا تهیه می شود. …

طرز تهیه خورش خلال بادام خوشمزه و مجلسی کرمانشاهی

طرز تهیه خورش خلال بادام خوشمزه و مجلسی کرمانشاهی

طرز تهیه خورش خلال خورش خلال یکی از خورش های اصیل و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر کرمانشاه می باشد. این خورش خوشمزه را به سلیقه خود می …

طرز تهیه کشکک

طرز تهیه کشکک , دستور پخت حلیم قرمز

کشکک که با نام حلیم قرمز هم شناخته می شود، یکی از انواع غذاهای سنتی لری است که برای صبحانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کشکک در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۲۰۰ گرم
بلغور گندم۱ و نیم لیوان
لوبیا قرمز۲ لیوان
شیره انگور یا شکربه مقدار کافی
روغن محلیبه مقدار کافی

طرز تهیه کشکک

مرحله اول

برای تهیه کشکک خوشمزه ابتدای کار لوبیا قرمز را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس می شوییم تا گرد غبارش شسته شود. در ادامه کاسه را تا نیمه پر از آب می کنیم و اجازه می دهیم لوبیا قرمز به مدت ۲۴ ساعت درون آب بماند.

مرحله دوم

حالا برای این که نفخ لوبیا قرمز بهتر گرفته شود، طی ۲۴ ساعت ۳ مرتبه آب لوبیا قرمز را عوض می کنیم. در ادامه پس از گذشت ۱۲ ساعت بلغور را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و می شوییم تا گرد و غبارش شسته شود.

مرحله سوم

در این مرحله درون کاسه حاوی بلغور را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس اجازه می دهیم بلغور به مدت ۱۲ ساعت درون آب بماند تا خیس بخورد. در ادامه پس از گذشت ۱۲ ساعت لوبیا را درون آبکش می ریزیم، سپس آبکشی می کنیم.

مرحله چهارم

حالا لوبیا قرمز آبکشی شده را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بلغور را آبکشی می کنیم و به همراه گوشت درون قابلمه حاوی لوبیا قرمز اضافه می کنیم، سپس تا اندازه ای که روی گوشت را بگیرد آب اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله اجازه می دهیم گوشت و لوبیا به مدت ۵ ساعت درون آب جوش بماند تا کاملا بپزند و له شوند. حالا کشکک را به صورت مداوم هم می زنیم تا ته نگیرد. توجه داشته باشید زمانی که کشکک ته گرفت آن را به هیچ عنوان هم نزنید.

مرحله ششم

در صورت ته گرفته غذا، بلافاصله بدون هم زدن آنرا درون قابلمه دیگر منتقل کنید. در ادامه زمانی که گوشت و لوبیا کاملا پخته و نرم شدند حرارت را ملایم می کنیم، سپس درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم و روی قابلمه قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در این مرحله اجازه می دهیم کشکک به مدت ۲ ساعت روی حرارت ملایم بماند تا جا بیوفتد. توجه داشته باشید پس از این مدت ممکن است کشکک ته بگیرد. آن را هم نزنید، سپس درون یک قابلمه دیگر منتقل کنید.

مرحله هشتم

حالا اجازه می دهیم کشکک به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم بماند، سپس با کفگیر یا ملاقه گوشت و لوبیا را له می کنیم به هم زدن ادامه می دهیم تا کشکک بافت حلیم را پیدا کند. در ادامه کشکک را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله نهم

در نهایت یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم و کشکک را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس به مقدار دلخواه روغن محلی و شیره انگور یا شکر می ریزیم و به همراه نان تازه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 18 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.