مطالب پر بازدید
طرز تهیه حریره سیر خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه حریره سیر خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه حریره سیر سیر یکی از چاشنی و ادویه هایی است که در غذا های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما همیشه و در همه فصول در دسترس نیست. حریره …

طرز تهیه نان پیتزایی خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه نان پیتزایی خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه نان پیتزایی نان پیتزایی یکی از انواع نان های ساده و خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری

طرز تهیه شله زرد شله زرد یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که به عنوان دسر هم شناخته می شود، البته امروزه بیشتر به عنوان پیش غذا تهیه می شود. …

طرز تهیه ساندویچ شکاری خوشمزه و مخصوص با مرغ و قارچ

طرز تهیه ساندویچ شکاری

ساندویچ شکاری , طرز تهیه ساندویچ شکاری , دستور پخت ساندویچ شکاری مرغ

ساندویچ از دیر باز به دلیل مصرف راحت آن طرفداران زیادی دارد و به عنوان غذای حاضری و خیابانی می توان از آن یاد کرد. ساندویچ شکاری یک ساندویچ گوشتی است که با ترکیب گوشت و مرغ و سبزیجات و قارچ تهیه می شود. وجود گوجه در این مواد، باعث آبدار شدن ساندویچ می شود. این ساندویچ را می توان با انواع سس سرو کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ساندویچ شکاری در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ساندویچ شکاری
گوشت استیک۵۰۰ گرم
پودر سیربه مقدار لازم
نمک و فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم
فیله مرغ۵۰۰ گرم
قارچ خرد شده۵۰۰ گرم
فلفل دلمه ای۱ عدد
گوجه فرنگی نگینی خرد شده۲ عدد

طرز تهیه ساندویچ شکاری

مرحله اول

برای تهیه ساندویچ خوشمزه به روش شکاری در ابتدای کار، گوشت استیک را به صورت نواری برش می زنیم. سپس به آن پودر سیر و نمک و فلفل و زردچوبه اضافه می کنیم. سپس یک تابه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

مرحله دوم

نوارهای استیک را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم تا سرخ و پخته شود. فیله مرغ ها را هم به صورت نواری برش می زنیم. نمک و زرد چوبه و فلفل و پودر سیر به آن اضافه می کنیم. یک تابه دیگر برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

مرحله سوم

مرغ ها را در روغن تفت می دهیم تا پخته و سرخ شود. مرغ ها و استیک را با هم در تابه مخلوط می کنیم. سپس به آن قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده اضافه می کنیم. گوجه نگینی خرد شده را هم به آن اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

سپس با هم تفت می دهیم تا مزه ها به خورد هم برود و آب گوجه و قارچ جمع شود. نان ساندویچی را باز کرده و مواد تهیه شده را درون نان قرار می دهیم. این ساندویچ به دلیل وجود گوجه در آن نیازی به سس ندارد ولی می توان با هر نوع سس دلخواه آن را تهیه کرد.

لطفا امتیاز دهید
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 شهریور 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.